Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a mondás?

Mit jelent ez a mondás?

Figyelt kérdés

"A legjobb védekezés a támadás"

Valaki tudná egy példával alátámasztani ezt?



2017. febr. 26. 14:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Például ketten beszélgetnek, az egyik elkezd kérdezősködni valamiről amiről a másik nem akar beszélni. Például megkérdezi tőle, hogy "na kibe vagy szerelmes? Csak nem a Gézába?" A másik nem akarja elmondani, szóval ahelyett hogy hazudna és azt mondaná hogy "nem vagyok szerelmes senkibe, főleg nem az Gézába fujj!" Visszavág például azzal, hogy "miért te kibe vagy szerelmes? azt hallottam hogy tegnap szemeztél a Bélával!" Így egyszerre terelte el a szót a kínos témáról és hozta kínos helyzetbe a másikat. A sakk is elég jó példa lenne, csak az kevésbé megfogható. A lényege az egésznek az, hogy ha valakit megtámadsz, akkor ő kénytelen lesz védekezni vagy visszatámadni, de amíg te támadsz, addig nem kell védekezned. Persze ez a legtöbb esetben nem ilyen egyszerű, főleg nem a hadászatban, de remélem érthető volt, azért igyekeztem ilyen primitív példát felhozni:D
2017. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!