Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem foglalko...

Szerintetek miért nem foglalkozik a magyar sajtó a JonBenet üggyel? Engem nagyon megfogott a történet. Mit gondoltok, ki lehetett az igazi tettes?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés magyar cikket találok az üggyel kapcsolatban,amit igen,azok több évesek,pedig most indították újra a nyomozást. Az angol cikkeket próbálom fordítgatni,mert sajnos angolul nem tudok,de eléggé kusza a sztori, és gondolom,még nagyon sok idő az újraindított nyomozás.Annyira izgalmas,és furcsa,hogy nem sok embert érdekel. Nyomasztó,de nem lehet abbahagyni a történet olvasását,és a kutakodást,mert annyira megérinti az embert. Mit gondoltok,valóban a testvére ölte meg?

2017. márc. 3. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csak most találtam rá a kérdésedre, de nagyon remélem, hogy egyszer eljut hozzád a válaszom! :)


Én körülbelül másfél hónapja olvastam először az esetről, és mondanom sem kell, hogy engem is eléggé megérintett a dolog. Azóta nem tudom kiverni a fejemből, állandóan rajta agyalok, szinte minden létező információt átnyálaztam már ezzel kapcsolatban, ami publicitást élvez. Mindig kiráz a hideg, hacsak arra gondolok, hogy a mai napig megoldatlan az ügy. Rengeteg érzés, illetve gondolat kavarog bennem... Leginkább azt szeretném, ha végre igazságot szolgáltatnának szegény kislánynak. Nyilvánvaló, hogy erre már csak nagyon kis esélyt látni, mivel lassan 21 éve történt mindez. Szinte lehetetlen lenne ténylegesen kideríteni, hogy ki volt a tettes.


Rátérve a magyar sajtóra; Én úgy vélem, hogy azért nincs sok cikk erről, mert túl kuszák a szálak, ahogyan te is fogalmaztál. Nagy homály fed egyes részleteket, így inkább hanyagolják a dolgot. Bár, ha igazán logikusak akarunk lenni, akkor leginkább az lehet az oka, hogy nem érdekli a népet. Erre magyarázatot ne keressünk, sajnos ez van.


Az elkövetőről; Nos, igen! Mondhatni, hogy ez a legnagyobb kérdés az üggyel kapcsolatban! Véleményem szerint a bátyja ölte meg, Burke. Minden jel arra utal, hogy baleset történt, amit a szülei próbáltak egy kamu sztorival elfedni. Az édesanyja, Patsy megírta a váltságdíjat követelő levelet, majd hajnalban felhívta a 911-et, persze előre begyakorolt álaggodalommal. Kismilliószor meghallgattam már a telefonhívást, és egyre jobban világossá vált, hogy színleli az egészet. Olyan mű hatású a viselkedése számomra, hogy már csak ezt a teóriát tudnám elképzelni. Ja, és persze ott van az is, hogy a háttérben lehet hallani Burke hangját, pedig állítólag átaludta a történéseket... Nem elég egyértelmű, hogy védik a sáros gyermeküket? De! Akik a betöréses sztoriban hisznek, azok nem látnak bele a kisebb részletekbe. A többi elképzelésről nem ejtenék szót, mivel nem látom értelmét.


Szóval, igen. Nekem ez a véleményem JonBenét rejtélyéről. Személy szerint valamennyire megértem a szüleit, mivel ki szeretné egyszerre elveszíteni mindkét gyermekét? Senki. Így is borzasztó, amin keresztül mentek, rettenetesen sajnálom őket. Az édesanyja bele is halt a stresszbe, rákos volt. (Hozzáteszem, hogy pont a születésnapomon, bár ez nem lényeges információ. :D) Persze, ezen kívül még rengeteg dolgot hozzá tudnék fűzni, de most ennyi elég. Remélem, hogy valamennyire hasznos volt, amiket leírtam! :)

2017. aug. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Fuu nagyon örülök hogy vannak magyarok is akik ismerik ezt a sztorit, meg nem találkoztam olyannal aki ismerte volna.

Valóban sok teória terjeng az ügyről, viszont az ID extra készített róla egy háromrészes sorozatot, Gyilkosság Karácsony címmel.

Itt nagyon sok gyanúsítottat felsorakoztattak, fentebb belinkeltetek egy cikket, én is a cikk elolvasása után kezdtem utánanézni az ügynek, sok téves info van a cikkben.

A nyomozók munkája valóban kétségeket ölel fel, már a legelején elrontották. Amikor megtalálták a kislány holttestét, nem zárták le a házat, és nagyon sokan bejutottak a házba, idegenektől kezdve rokonokig.

A váltság levélről azt mondták, hogy szerintük az édesanya írta, az írása megegyezik, és a levél végén már nem tudta megmásítani az írását.

-szóba jött a család Mikulása is, olyan teória is volt, hogy a gyerekek bizalmába férkőzve bejutott a házba mikulás jellmezben, és mivel karácsony volt, így a gyerekek azt hitték az igazi télapó az, és elcsalta JonBenét


-volt egy beteges pedofil férfi aki verseket írt a kislányról, ám nem tudták rábizonyítani semmit


-volt egy feltűnési viszketegseggel rendelkező alak aki magára vállalta a gyilkosságot, a reflektor fényért cserébe, forgattak vele egy exkluzív riportot, az évek tönkretették,és ezek hatására kihereltette magát


-de talán a legnagyobb gyanúsított Michael helgoth. (Aki egy kicsit jobb angolos, rá tudod keresni, tömérdek angol cikk van róla)

Az ő munkáltatója beszélt Helgothról, nem volt kapcsolatban a kislány családjával. Előszeretettel lövöldözött macskákat, szóval nem volt százas. Olyanokat mondott, hogy szívesen kipróbálná milyen betörni egy emberi koponyát, JonBenét is így ölték meg. Az egyik bakancsa talpa megegyezett a házban találtéval. Helgoth volt barátnője kislányát fogdosta, mondván nem bírt ellenállni.

Ez elég egyértelműnek tűnik, viszont Helgothot valaki megölte nem sokkal utána, öngyilkosságnak álcázva. Nincs meg a gyilkos.



Ezeket mind a sorozatból írtam le, ezek tények, nem kitalációk. Találtak egy üres bőröndöt is a pince ablakánál, illetve azt is megállapították, hogy nem tudott bejutni azon az ablakon senki, mivel a pókhálóhoz is hozzá kellett volna érni, az pedig érintetlen maradt. Nagyon sok a rejtély ebben az ügyben, szerintem sose derül fény az igazságra. Most lesz a 21. Évfordulója ...

Egyébként szerintem vagy az öcsi volt, vagy Helgoth.

Valaki tudja az igazságot, csak sikerült eltusolni.

2017. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!