Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek a halállal véget...

Szerintetek a halállal véget ér az ember minden fokú létezése, vagy túlélheti a tudat, vagy lélek a halált?

Figyelt kérdés
Sok féle betegségem van kilátásban,főleg mozgás szervi problémák. Én sportolok rendszeresen,és nem fogok sport nélkül élni,ezt eldöntöttem.Nem akarok betegen élni. Semmilyen protézist nem fogok beültettetni (se csípő se térd,sem egyéb,mert ugye azzal már nem lehet súlyzós edzéseket végezni). arra vagyok kíváncsi,ha oda kerülök,hogy abba kell hagynom a sportot,és eljön a testi,és lelki leépülés,akkor "odaát" mire számítsak..? kell számot adni valakinek stb stb,vagy olyan lesz majd mint egy vég nélküli alvás? ne ítéljetek el emiatt,és kérlek ne gondoljatok őrültnek,vagy agybetegnek,stb.. csupán szívem joga eldönteni,akarok e majd mozgáskorlátozottságal élni vagy sem,ha ezek a bajok mind elérnek,és a nem mellett döntöttem. szóval szerintetek mit várjunk "odaát" majd? köszi.
2017. márc. 18. 13:16
 1/8 A kérdező kommentje:
ja,és nem tervezek öngyilkosságot,csupán tudom hogy engem ez éltet,és ha nem tudnék többé maradéktalanul sportolni,akkor automatikusan leépülök végzetesen.
2017. márc. 18. 13:18
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs lélek, nincs tudat, ami túléli a test halálát. Ezt az egyház találta ki, mese, fikció. Hinni persze lehet benne, csak nehogy meglepődj miután öngyi lettél, hogy nincs tovább.
2017. márc. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

test nem élhet tudat nélkül, és fordítva sem létezhetnek.


#2 azután már nem fog tudni meglepődni, mert nem fog létezni.

2017. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó!! Olyan mint az alvás!!
2017. márc. 18. 14:18
 5/8 anonim válasza:

Szemernyi kétség sincs afelől hogy ez: "nem csak ennyi!"


Mind1 hogy vallási vagy "tudományos" szempontból nézi az ember, a végtelen és felfoghatatlan isten/univerzum létezik, és te, ahogy mi mind a részei vagyunk. Maga a létezésünk is felfoghatatlan, örök és végtelen. Ha semmi más nem is, de ez biztosan igaz.

2017. márc. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, utolsó, te magad sem érted amit írtál...
2017. márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A fiam 4. osztályos, elolvastattam vele és érdekes ő képes volt megérteni :) saját szavaival el tudta mondani mi a lényeg, őszintén sajnálom hogy neked ez meghaladja a képességeidet.
2017. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom a fiadat, ha ilyen környezetben kell felnőnie.
2017. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!