Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elítélik a mai világban, ha...

Elítélik a mai világban, ha egy nőnek tetoválása van?

Figyelt kérdés

Tetoválást szeretnék, mégpedig egy számomra nagy jelentőséggel bíró szimbólumot. Az alkarra/csuklóra (látható helyre) szeretném, de félek, hogy emiatt a későbbiekben lehet problémám, akár munkahely váltás miatt.

24/L


2017. márc. 19. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Nem. Csak nem látom értelmét. Főleg amikor ronda és még nem fontos dologhoz kötődik.
2017. márc. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én pontosan ennyi idős voltam mint te mikor az elsőt csinaltattam, aztan kb egy ev mulva egy masikat. Most 31 eves vagyok és én megbántam :( Akkor ugy örültem neki mint majom a farkanak, senki nem tudott volna lebeszelni rola. Most meg mar azt keresgélem hol tudnam valahogy leszedetni.
2017. márc. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha valaha akarsz komolyabb irodai munkát végezni, akkor látható helyre ne.


A tetovált nő meg olyan, hogy szép szép, de otthonra nem kellene. De persze másoknak meg pont hogy bejön.

2017. márc. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:

24 éves vagy. Gondolj bele, milyen voltál 14 évesen. Valószínű egészen más álmaid voltak, más vágyaid, más világképed, más személyiséged. És csak 10 év telt el. 34 évesen megint máshogy fogod látni a világot. Lehet, hogy amibe most hiszel, az 10 év múlva hülyeségnek fog tűnni, ha nem éppen gyűlölt, megvetett dolognak. Lehet, amit ma hülyeségnek tartasz, abban fogsz hinni. Lehet, hogy valaki 20 évesen a techno zenét kedveli, 30 évesen a rockzene áll hozzá közel, 40 évesen meg a komolyzene. Lehet, hogy valaki 20 évesen sátánista, 30 évesen ateista, 40 évesen buddhista, vagy éppenséggel keresztény lesz. Lehet, hogy valaki 20 évesen skinhead, 30 évesen már humanista. Lehet, hogy valaki 20 évesen anarchista, 30 évesen mérsékelten baloldali, 40 évesen radikális jobboldali lesz.


Lehet, hogy !most! nagyon fontos neked egy szimbólum, mert valami nagyon fontosat fejez ki, ami !most! fontos a számodra. A tetoválás meg egy életre szól, legalábbis eléggé költséges és drága eltávolítani, és nem is feltétlenül veszélytelen. Régen pont az volt a szerepe, hogy kössön. Kössön valamihez, amihez akkor is kötnie kell, mikor nem akarod, hogy kötődj hozzá. Mondjuk egy törzsi hovatartozást fejezett kis, stb… De gondolom nem akarod magad valami olyanhoz kötni, amihez koránt sem biztos, hogy 20 év múlva is kötődni akarsz.


Az önkifejezésnek annyiféle eszköze, módja van. Ha fontos neked az a szimbólum, akkor hord a nyakadban, mint nyakláncot. Vagy mint fülbevalót. Vagy fesd a pólódra. Vagy varrasd a táskádra. Vagy egyszerűen csak vésd az eszedbe, és ne akarj beöltözni ebbe a szimbólumba.


Gyakorlatiasabb megközelítésben ha a tetoválás látható helyen van, az sok esetben érinthet hátrányosan. Bizonyos munkakörben nem szerencsés, és nem feltétlenül azért, mert a főnöknek nem tetszik, hanem mert egy más meggyőződésű kuncsaftnak nem tetszik a tetoválásod tartalma, vagy maga az, hogy tetoválásod van. Ha meg nem látható helyen van, annak meg semmi értelme, hiszen a tetoválás szerepe pont az, hogy megmutasd, hogy valami annyira fontos neked, hogy a bőrödre varrod. Csakhogy egy érettebb gondolkodású emberben ez meg felelőtlenségnek, ostobaságnak fog tűnni, ezért lesz ellenszenves, ha látható helyen van, még akkor is, ha amúgy ez a szimbólum neki is fontos (jelenleg).

2017. márc. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszotokat!


A szimbólum, amit magamra varratnék, tudom hogy sose fog érdektenné válni a számomra. Ebben nem ringattátok mega bizalmamat.


Viszont a helyen elgodolkoztam. Csak gondoljátok, vagy tapasztatból tudjátok, h látható helyre ne!?

2017. márc. 21. 06:45
 6/7 2*Sü ***** válasza:
Csak érdeklődésképpen, milyen szimbólumról van szó?
2017. márc. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Csak gondoljátok, vagy tapasztatból tudjátok, h látható helyre ne!?"


Irodai munkák esetén legtöbbször az öltözködési előírások tartalmazzák, hogy nem látszódhat tetoválás. Ez különösen igaz olyan irodai munkák esetén, ahol külső ügyfelekkel kell foglalkozni. A vendéglátóiparban is elő szokták írni a késdobálónál színvonalasabb helyeken.


Így érdemes olyan helyet választani, amihez könnyű úgy öltözni, hogy takarva legyen, még melegebb időben is. Gondold végig, hogy milyen ruhákat hordasz és hogy mit vagy hajlandó esetleg változtatni. Pl. rövidujjú és ujjatlan felsők, hátat részben szabadon hagyó ruhák stb.

2017. márc. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!