Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akkor most anya ellopta a pénzem?

Akkor most anya ellopta a pénzem?

Figyelt kérdés
Még nyáron anya kért tőlem kölcsön 20.000 forintot. Mondtam neki szeptemberben, hogy vissza adja e már. Azt mondta, hogy majd decemberben visszaadja, mert akkor kap fizetést. Még mindig nem adta vissza, mindig az a kifogása, hogy csak nagy pénze van, de szerintem 20.000 forintot ki tud fizetni, mert harmincezres nincs... Ma megkérdeztem megint, és most meg azért nem adja vissza, merthogy, nekem mindent megvesz, de én kérem a pénzem mert már évek óta gyűjtöm, és nem lenne jó, ha egy húszezressel kevesebb lenne a persejemben...Az a baj, hogy csak úgy kivenni a bukszájából nem akarom...Ja és még az is a kifogása, hogy elköltöm, holott ő mondta, hogy az én pénzem és ezért arra költöm, amire akarom. Ráadásul csak egy naptárat vettem, ami arra kell, hogy fel tudjam írni, hogy miből kell tanulnom stb. Légyszi segítsetek! 13/l

2017. márc. 22. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Elvette, de nem ellopta. Nehéz azt mondani anyukádra hogy meglop, miközben etet-itat-gondoz-nevel és lényegében eltart amíg nem leszel képes önállóan ezt megcsinálni. Ingyen, mert a saját keresetét költi rád.


Ezt most értsd általánosságban, mert senki nem lát bele a családi és anyagi helyzetedbe.

2017. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy így akar felkészíteni az életre. Merthogy az élet nem egy habostorta. Mi a tanulság? Ne bízz senkiben, még a saját anyádban se!
2017. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ez nem lopás, szerintem nagyon rosszul álltok anyagilag és nem tudja egyszeruen visszaadni, nem arrol van szo hogy nem akarja nem tudja, csak ezt neked nem fogja bevallani, am meg gondoskodik rolad inkabb hálásnak kéne lenned ezért.
2017. márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem állunk rosszul anyagilag 😑 sőt...Épp tabletről írok, van egy gépünk,egy Xbox, egy laptopunk, egy okos tévének, és van mégegy tévének az is okos, és az én szobámba is van tévé...Ráadásul van két csincsillám, egy cicám is...Nem hiszem hogy gond lenne ezzel...Nemrég kaptam új biciklit, a tabletet karácsonyra kaptam...És meg van egy telefonom is, és van kettő tesóm is és nekik is van okostelefonjuk....(nem felvágni akartam, csak nem akarom hogy azt higgyétek, hogy "anyagi gondok" mert akkor nem hiszem hogy lenne okos tv meg Xbox meg stb.
2017. márc. 22. 22:21
 5/9 2*Sü ***** válasza:

> holott ő mondta, hogy az én pénzem


El kell keserítselek, mert nem a te pénzed. Oké, hogy otthon eljátsszátok ezt, de jogilag nem a tied. Az más kérdés lenne, ha örökölted volna azt a pénzt. A szülő ekkor köteles lenne betétben tartani ezt a pénzt, amíg be nem töltöd a 14. életévedet. De ekkor is hozzáférhet a szülő, ha a szükségleteid kielégítése miatt erre szükség van.


Pont azért van ez így, mert 14 év alatt még nem érted a pénz jelentőségét. Számodra természetes, hogy van kaja a hűtőben, hogy kapsz ruhát, hogy nem kell fagyoskodnod. A szüleid havonta 20 000 Ft-nál jóval többet költenek rád. Persze ez kötelességük is, ha már a világra hoztak.


Szerinted édesanyád azért nem adja vissza a pénzed, mert abból dőzsöl? Szerinted mire kell az a pénz, miért kellett, hogy !vissza!kérje tőled? Nem arra, hogy ki tudja fizetni a számlákat, meg legyen kaja a hűtőben, és közben azért ő maga se 0 forintból éljen?


Valószínű a családod komoly anyagi problémákkal küzd. Ebből lehet, hogy jóval kevesebbet érzékelsz, mint ami valójában fennáll. Majd ha vége lesz ennek az anyagi hullámvölgynek, akkor biztosan te is visszakapod a pénzed. Ha meg nem, akkor örülj, hogy nem kell éhezned.

2017. márc. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most írtam le hogy nem anyagi, de akkor leírom mégegyszer:Egyáltalán nem állunk rosszul anyagilag 😑 sőt...Épp tabletről írok, van egy gépünk,egy Xbox, egy laptopunk, egy okos tévének, és van mégegy tévének az is okos, és az én szobámba is van tévé...Ráadásul van két csincsillám, egy cicám is...Nem hiszem hogy gond lenne ezzel...Nemrég kaptam új biciklit, a tabletet karácsonyra kaptam...És meg van egy telefonom is, és van kettő tesóm is és nekik is van okostelefonjuk....(nem felvágni akartam, csak nem akarom hogy azt higgyétek, hogy "anyagi gondok" mert akkor nem hiszem hogy lenne okos tv meg Xbox meg stb.
2017. márc. 22. 22:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért ez még így nem látod át. Azért mert ezek megvannak még nem azt jelenti, hogy nincs anyagilag olyan dolog amit nem kötnek az orrodra. A másik, amiket felsoroltál nagyon meg lehet venni kéz alatt, nagyon kevés pénzből, telefont lehet kihozni szinte 0 ft-ért.
2017. márc. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 2*Sü ***** válasza:

Az egy dolog, hogy milyen már megvásárolt eszközökkel rendelkezik valaki. Az meg egy másik dolog, hogy mennyi a bevétele egy hónapban. Lehet, hogy valakinek egy ideig jól megy a szekér, meg tudja venni ezeket. Aztán a munkahelyén egy átszervezés miatt egy alacsonyabb fizetéssel járó beosztásba kerül, és mindjárt gondban van, ha ki kell fizetni egy számlát. Akkor is gondban van, ha amúgy van autója, okos tévéje, akármilyen, mert ezeket nem tudja csak úgy egyik napról a másikra pénzre váltani. Illetve az ember nem is akarja, ha bízik benne, hogy ez az állapot ideiglenes, és idővel visszaáll minden az eredeti kerékvágásba. De legtöbbször ehhez több idő kell, mint az ember gondolná.


Az is előfordul, hogy valaki ezeket hitelből vásárolja meg, és egy idő után bedőlnek ezek a hitelek, nem tudja ezeket rendezni, a helyzeten meg tovább ront a büntetőkamat, a késedelmi díj. Nekem anno jópár éve sikerült egy a megszokottnál négyszer akkora telefonszámlát generálnom egy tévedésem miatt (Kb. 20 000 Ft-ra rúgott). Nem tudtam kifizetni, így jöttek a kamatok. Végül az egész majdnem 100 000 Ft-ba fájt. Egy másik időszakban a fizetésem esett le, és egy extra költség miatt kiváltottam egy hitelkártyát. Ezután mindig csak pár ezer forinttal költöttem többet, mint amit kerestem, de szépen lassan elértem a hitelkártya limitet. Ott tartottam, hogy muszáj volt lefaragni a kiadásaimat. Ezután több ezer forintomba került havonta, hogy egyáltalán az adósság szintjét fenntartsam, és miután a fizetésem már lehetővé tette, kellett egy év, mire teljesen felszámoltam a hitelkártya adósságot. Tulajdonképpen a többszörösét fizettem a banknak, mint amennyi pénzt tulajdonképpen kaptam tőle.


Ha egy háztartásnak nincs pénzbeli tartaléka, akkor nagyon könnyen felborulhat a bevétel-kiadás egyensúlya, és nagyon könnyen lehet egy adósságlejtőn elindulni. Az adósság meg nagyon gyorsan termel több adósságot, és már ahhoz is komolyabb anyagi áldozatok szükségesek, hogy legalább ne csússz lefelé a lejtőn. És akkor ez még mindig nem arról szól, hogy kimásztál a gödörből, hanem csak arról, hogy nem csúszol jobban bele, vagy nem csúszol olyan gyorsan.


Ugye pont az a baj, és azért nem rendelkezhet a jog szerint 14 éves kor alatt senki az esetleges vagyonával, ha azt saját jogán kapja, mert mindezeket nem látja még át.


Az is állhat a háttérben, hogy a szüleid sejtik, vagy sejteni vélik, mire akarod azt a pénzt költeni, és azt gondolják, hogy nem válik a hasznodra, ezért akadályozzák meg, hogy elköltsd.


~ ~ ~


De a dolog végtelenül egyszerű. Beszélj édesanyáddal. De nem az „add vissza, mert az enyém” önző hangnemében. Mond el, hogy te hogyan látod a helyzetet, hogy bár minden fillért tőle kaptál, de igyekeztél jól használni ezt a pénzt, spóroltál, gyűjtögettél. Visszaadtad édesanyádnak az addig összegyűjtött pénzt, azzal az ígérettel, és reménnyel, hogy újra megkapod. Nem így történt, amit nem látsz igazságosnak, hiszen azért gyűlt össze ez a pénz, mert te jól gazdálkodtál vele, és nem költötted el azonnal. Ezért szeretnéd tisztán látni, hogy mi ennek az oka. Anyagi nehézségek adódtak? Mert ezek megismerésével te is könnyebben azonosulni tudsz a helyzettel, jobban látod, hogy miért volt arra a 20 000 Ft-ra szükség, és ha látod az okát, akkor könnyebben tudod nélkülözni, türelmesebb tudsz lenni. Vagy más áll a háttérben? Pontosan micsoda?

2017. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mostmár minden rendben van! Anya ma mondta, hogy: ha nagyon akarod visszaadom ám a pénzed :) (pedig mostanában nem is említettem neki)
2017. márc. 24. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!