Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, hogy jobb...

Csak én érzem úgy, hogy jobb volt a kilencvenes években, vagy ezzel más is így van?

Figyelt kérdés
Akkor minden jobb volt szerintem,könnyebb volt az iskola,olcsóbb volt minden,jobb volt a közbiztonság,stb.Most gondolkoztam el,hogy milyen volt akkor,nekem az valahogy jobban bejött,más is így van ezzel?Vagy csak már túl öreg lennék?

2017. márc. 23. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, én is mindig visszasírom. De azért sok tekintetben elég gáz volt, pl. a napokban újranéztem a Kontroll című filmet, 2003-ban készült, ha minden igaz. És megdöbbentem, mennyire ott volt még a kádári idők lenyomata mindenen, még akkor is, ha lényegében egy fiktív - noha valós helyszíneken felvett - világban játszódik. de szerintem az egész világ meghülyült azóta, és ebben nek kis része van az internetnek, ami a buta és befolyásolható embereket sajnos még sötétebbé, még birkábbá teszi.
2017. márc. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem volt könnyű az iskola, de ezt nem sokan tudják összehasonlítani, gondolom, te sem jártál akkor is meg most is suliba. A közbiztonság speciel akkor volt a legrosszabb, erre statisztikák vannak, legfeljebb nem volt ennyi szar bulvármédia, ami minden gyilkosságot olyan részletesen tol az arcodba, hogy akár mehetnél tanúnak. Nem tudom, olcsóbb volt-e minden, de sok modern cucc nem volt még. Én még egyszer nem akarok videókazettát visszatekerni, telófülkénél sorban állni, vagy úgy beszélni valakivel telefonon, hogy az egész család hallja, mert pont abban a szobában vannak :D És a mai zenék, bármilyen szarok, annyira nem tűnnek szarnak a tíz évvel ezelőttihez kêpest, mint a kilencvenes évekbeli az istenkirály 80as évekéhez képest.
2017. márc. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy csomó élelmiszer, édesség, amit szerettem, eltűnt azóta, vagy megvette multi, és sokkal szarabbá tette. Rengeteg bolt bezárt, egész hálózatok szűntek meg, alig látsz ma olyat, hogy barkácsbolt, háztartási bolt, nőknek fonal-cérnabolt, edénybolt (utóbbi már a plázákból is eltűnt). Bármit vennél, csak a pláza van, sőt újabban már webáruház.
2017. márc. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
re első: Bakker, most hajmeresztő belegondolni, hogy a rendszerváltástól 2003-ig kevesebb idő telt el, mint 2003-tól mostanáig:D Az a legfurább a felnőttlétben, hogy felgyorsul az idő.
2017. márc. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából egyetlen előnye volt: a kiszámítható élet.

Semmi más előny nem volt, csak ez.

Ma egy káosz van.

2017. márc. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi nem volt kiszámítható a kilencvenes években, akkor zajlott az átmenet a szocializmusból a kapitalizmusba, elég nagy túlkapásokkal, egy egész országnak kellett megtanulni felnőttként élni ahelyett, hogy állam bácsitól vár mindent. Nagyon fiatal lehettél és a gyerekkorát általában idealizálja az ember, azért érzed így.
2017. márc. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát most megint az ellenkezőjét tanuljuk.
2017. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!