Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ausztriába se vezethetek...

Ausztriába se vezethetek friss jogsival?

Figyelt kérdés

Üdv, ugye a jogszabály szerint, 2 évig magyar jogsival nem vezethetek külföldön. ez ausztriára is vonatkozik?

Ha nem lehet, és igazoltatnak, milyen büntetés jár érte?



2017. márc. 23. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

?????

Én pár nappal a jogsi megszerzése után mentem Horvátországba. Ahol határellenőrzés is van. Szóval látták a jogosítványomat rendőrök is. Senki nem szólt semmit.

Nincs ilyen szabály!

2017. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Számomra, nem ugye. Melyik jogszabályra gondolsz, amiben ilyen tiltás van? Pontosan ilyen korlátozást tartalmazót nem ismerek.


Életkori korlátok vannak.

„A vezetői engedély a járművezető alábbiak szerinti életkorának eléréséig csak belföldön történő járművezetésre jogosít:

a) a „B” kategória esetében 18. életév,

b) a 2013. január 18-át követően kiadott vezetői engedély esetében

ba) az „AM” kategóriánál 16. életév,

bb) a „C” kategóriánál 21. életév,

bc) a „D” kategóriánál 24. életév.”

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 5. § (3)

2017. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb. heti három ilyen kérdés van, de nem tudom ki terjeszti.

Ha fizikailag lehetséges volna, akkor a jogsi kézhezvételének percében mehetsz külföldre.

Soha nem volt ilyen kétéves korlátozás (Magyarországon).

Ami viszont feltétel, a betöltött 18. életév.

2017. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"ugye a jogszabály szerint"


Honnan a túróból szeditek ezeket a jogszabályokat? Apa, a jogszabály szerint aki súlyosan szellemi fogyatékos, az egyáltalán nem vezethet járművet.

2017. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
17 vagyok, november töltöm a 18 at, és januárba szereztem a jogsimat, ezért tettem fel a kérdést! Köszönöm a válaszokat!:)
2017. márc. 26. 16:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Külföldön csak BETÖLTÖTT 18. ÉLETÉV esetén érvényes a magyar jogosítványod. Előtte olyan, mintha nem lenne érvényes jogsid.


Nem értem, az életkorodnak mi köze a két évhez...? Ha arra vagy kíváncsi, 17 évesen vezethetsz-e külföldön, miért nem azt kérdezed?!

2017. márc. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Gondolom azért kérdezte a 2 évet, mert Magyarországon 2évig kezdő jogosítványod van, a jogosítvány megszerzését követő 2.év után már nem minősülsz kezdő vezetőnek, és pl csak ez után lehet utánfutó vontatni. De tudomásom szerint ennek nincs köze a külföldön vezetéshez. Mindenhol más, Németországban például 18év alatt nem vezethetsz, vagyis autót biztos nem.
2023. jún. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!