Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Azonnai hatályú felmondás...

Azonnai hatályú felmondás esetén a munkáltató kötelezheti a munkavállaót a felmondási idő ledolgozására?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Április elsejével szeretnék felmondani a cégemnél. Mivel már megvan az új munkahelyem, így nem szeretném még a felmondási időt is a mostani helyen ledolgozni.


Ha azonnali hatállyal felmondok 1-jén, akkor van lehetőségem másnap az új helyen kezdeni? Formailag hogy kell kinéznie egy azonnali hatályú felmondásnak? Azt olvastam a neten, hogy meg kell indokolni viszont nem tudom, hogy a stressz és az idegi kimerültség pl.megfelelő indok-e.


Ha valaki tudna ebben valami okosat mondani, azt nagyon megköszönném.



2017. márc. 23. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szerződés egyoldalú megsértése okot adhat azonnali felmondásra. Pl a munkáltató olyanra próbál

(bizonyíthatóan)kényszeríteni ami a szakma szabályai ellen valók, olyan munkát végeztetnek veled amit nem vállaltál(munkaköri leírás), stb.

A felmondás akkor lesz azonnali hatályú, ha az egyik fél azt mondja, hogy holanaptól nem jövök,

vagy holnaptól ne gyere. A másik fél azonban jogorvoslatot kérhet. Nem tudom milyen indokok vannak mik az azonnali felmondást lehetővé teszik, erre keress inkább rá!


Ha azonnali hatállyal akarsz felmondani, az azt jeletni, hogy lesz@rod mit akar a munkáltató.

Ez akár rendben is lehet, ha hagynak elmenni, mert pl ők is megsértették a szerződést számtalan

pontban és nem akarják a szabálytalanságaikat a bíróság elé tárni.


A munkakezdést szeretik hónap 1-re tenni a HR-esek, persze ha azt mondod, hogy 11-én akarsz kezdeni, mert az a kedvenc számod akkor lehet, hogy bele mennek.

A másik, ha nem akarod letölteni a felmondási időt, de a főnököddel nem akarsz kitolni, mert éppen olyan munkát végzel amit más nem tud, vagy egyéb oknál fogva fájna

neki az azonnali felmondás, akkor akár meg is állapodhattok, hogy mi az a feladat amit még elvégzel,

amiután majd ő is azt mondja, hogy "na jólvan, menjél", ilyenkor közös megegyezéses megszűntetést is lehet írni, hiszen megegyeztetek.


Tudom, hogy nem egyenesen a kérdésre válasz, de a témakörben fontos információk, remélem segíteni fog!

2017. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, van egyébként jogi kategória is valahol itt gyakorin.
2017. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nem vagy próbaidőn, akkor azonnali hatályú felmondással akkor élhetsz, ha a másik fél a munkaviszonyból származó LÉNYEGES kötelezettségét SZÁNDÉKOSAN vagy SÚLYOS GONDATLANSÁGGAL, JELENTŐS MÉRTÉKBEN megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

A 3 nagybetűs dolognak egyszerre kell teljesülnie.

Lényeges például bér nem fizetése, szándékos, ha van pénz a bankszámlán, mégsem fizet, jelentős mérték, ha nem 2 forinttal van elmaradva.

Olyan magatartás, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi, ha állandóan aláz, ha hazudozik Neked, félrevezet stb.


Az azonnali hatályú felmondást - próbaidőn túl - köteles vagy indokolni. Stressz, kimerültség nem indok, arra ott van a szabadság, vagy a keresőképtelen állomány. :)

Az indok általános nem lehet, hanem konkrétan meg kell jelölni, hogy miért mondasz fel, vagyis melyik esemény, eset miatt döntöttél így.

Figyelem! Határidőket kell betartani, egyébként akár még jogellenes is lehet a felmondásod.


Ha a jogi vitát el akarod kerülni, akkor ajánlom inkább a közös megegyezéses munkaviszony megszüntetést, ha partner ilyenben a munkáltatód.

2017. márc. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos úgy néz ki le kell töltenem a 30 napos felmondási időt. Igazából egyrészt minél előbb szabadulnék, másrészt nem akartam lojális lenni egy olyan céghez ami a lz alkalmazottakkal sem az.


Köszönöm még egyszer a segítséget.

2017. márc. 24. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!