Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ukrajnából behozott zsigulit,...

Ukrajnából behozott zsigulit, ladát, moszkvicsot, zaporozsecet stb-t forgalomba lehet helyezni magyarországon? Mi ennek az eljárásnak menete? Hova kell vinni az autót?

Figyelt kérdés
2017. márc. 25. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet. A menetét nem tudom.
2017. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából engem olyan autó érdekelne ukrajnából amikben odakint motort cseréltek és benzinesről dízelesre alakitották át. Ezt itthon a hatóság úgy mondja hogy nem-tipusazonos vagyis tipusidegen motorcsere történt az autóban.Ha jól tudom ukrajnában nincs műszaki vizsga. Ettől függetlenül az ukrán okmányiroda

bejegyzi az autó forgalmi engedélyébe azt hogy ha egy járműben motorcsere történt?Úgy tudom hogy ez a feltétele az ukrajnából behozott nem-tipusazonos motorcserés gépjárművek forgalombahelyezésének.Mivelmagyrországon sajnos elég szigorúak( úgy tudom szigorúbak mint a világ bármelyi kországában) az eu ból illetve harmadik országból behozott gépjárművekkel kacsolatos forgalombahelyezésekkel kapcsolatban.állitólag műszaki szemle van sőt furcsállom hogy műszki vizsgáztatásal foglakoszakembr váltgállitja hogy külföldről csak Euro IV és Euro V ös környeztvédelmi osztályú motorralrendelkező autókat(holott tudomásom szerint már Euro III -tól forgalomba lehet helyezni bármit az EU-területén) lehet csak forgalombahelyezni.Ukajnában hogy mérik a környezetvédelmi besorolást hogy megfeleljen az euro környezetvédelemi normáknak? Ilyen szempontból A A 2004es a Eu csatlakozásunk úgy tűnk ilyen szempontból nekünk "betette a kaput"

2017. márc. 31. 07:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Beszéltem a mozaik utcában a központi műszaki vizsgaállomás vezetőjével (tudjátok ahol be kell mutatni külföldről behozott autókat) aki közölte hogy felejtsem el a harmadik országból való autóbehozatalt főleg a keleti autok behozatalát (ladát volgát zaz-t stbt ) merthogy ők mármint nagy mozaik utca nem fogja engedélyezni a harmadik országbeli ukrajnából behozottt autók forgalombahelyezését.Na ez f.a.sz.a gondoltam. Már megint beleeütköztem nagy b-u-z-i magyar bürokráciába.Ezis a fidesz miatt van.Hihetetlen ez az ország az eszem megáll tőlük bzmg.Úgyhogy sajnos úgy tűnik várni kell még pár évet amíg ukrajna is eu tag lesz,addig ugyanis a magyar hatóságok pontosabban a hőn szeretett mozaik utca(mivel magyarországon sajnos ők a hatóság) nem fog műszakit adni az ukrajnából behozott autókra.Ez van.
2017. okt. 14. 07:49
 4/4 csatrad ***** válasza:

ahonnan hozod a jarmuvet, kiviteli engedely kell, csak hogy tudjak ott mar nem fog rohangalni.

aztan azokat a papirokat meg beviszed a kormanykapuba asszem igy hivjak es behozatali engedelyt kersz.


de mindkettore szamolj egy fel evet.

2018. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!