Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért tilos a boltban lefotózn...

Miért tilos a boltban lefotózni egy terméket, aminek utána akarok nézni neten alaposabban, mielőtt megveszem?

Figyelt kérdés

Szóval kinézek egy étrendkiegészítőt és nem volt nálam papír ceruza, szóval lefotóztam a címkét, hogy majd utánaolvasok később. Erre rámszóltak hogy tilos fotózni és töröljem le blabla. (Van egy fotózást fagyizást meg ilyesmit tiltó matrica az ajtón, de nem vettem észre.)


Mondjuk milyen törvény engedi meg, hogy ilyen tiltásokat hozzanak? Így legyen az ember tudatos vásárló? mert azt még megérteném ha a biztonsági berendezések és az emberek fotózását tiltanák... De basszus ez csak egy szabad szemmel látható nyilvános információ amit lefotóztam mert épp nem volt hova felírni. Sőt, még az árak miatt való titkolózás is rossz indok, hiszen kb minden termék ára megtalálható a neten.



2017. márc. 29. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát egy bolt nem közterület, hanem egy cég magánterülete, szóval miért ne dönthetne a saját területe szabályairól a cég? Törvények tudása nélkül is logikus következtetés.

Amúgy most így hirtelen ezt találtam:

[link]

"A tiltás még abból az időből maradt fenn, mikor nem volt mindenkinek fényképező a telefonjában, és valószínű volt, hogy ha valaki fotóz a boltban, az vagy ipari kémkedést folytat vagy engedély nélkül fotózó újságíró"

És szerintem ez és ehhez hasonló okok miatt nem lehet, ami elég konzervatív hozzáállás manapság.

2017. márc. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért ne dönthetne a saját területe szabályairól?! mondjuk mert a terület egy jogállamban egy nyilvánosan elérhető nyitott helyen van? feltételezném hogy lennie kellene általános szabálynak? ki gondolja hogy minden vásárló minden meglátogatott bolt hosszú szabályzatát elolvassa?
2017. márc. 29. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:
"nyilvánosan elérhető nyitott helyen van" - nem, nincs. A bolt nem közterület.
2017. márc. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

bezzeg ha a tiltás nem a (senkinek nem ártó) fotózásra vonatkozna, hanem hogy nem szabad xy nemű fajú vallású stb (és szintén senkinek nem ártó) embereknek bemenni, az már közfelháborodás lenne. pedig az is "az ő területe és szabályai" lenne. Ha én hoznék egy szabályt, hogy a lakásomba nem engedek be nőket és gyerekeket, akkor utálnátok, nem? pedig az én területem és szabályaim.


mellesleg pl a tesco-ban már állítólag nem tilos fotózni.

2017. márc. 29. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, vannak ilyen hülyeségek a világban.

Ne zavarjon, hogy januári hírt linkeltem.

2017. márc. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én általában kérek engedélyt rá, hogy az összetételt szeretném lefotózni. Levesznek egyet a polcról, kiteszik nekem a pultra és megengedik, hogy lefotózzam.

Egy kis kölcsönös udvariasság az egész. Másnak a magánterületén nehogy én kezdjek már el önállóskodni és feltételeket szabni...

2017. márc. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a bolt (sőt sok esetben a járda, parkoló és az út is) magán terület és a tulajdonosa dönti el, hogy ott mit szabad és mit nem. te is eldöntheted, hogy a lakásodban ki és mit fényképezhet és mit nem. ha nem tetszik a tulajdonos házirendje, akkor megteheted, hogy nem mész oda. ha viszont belépsz a magánterületre, azzal elfogadod az ott érvényes szabályokat. ezeket természetesen jól láthatóan közzé is kell tenni általában házirend formájában megtalálod a honlapjukon, a pénztárnál, vagy az ügyfélszolgálaton és egyszerűsített piktogrammok formájában a bejáratnál is. amennyiben a tiltásról nincs megfelelő tájékoztatás, úgy joggal reklamálhatsz, hogy honnan kéne tudnod. viszont, ha a bejáratnál kint volt, csak te nem vetted észre, az már a te hibád.

sajnos sok helyen olyasmiket akarnak számonkérni, amikről nincs megfelelő tájékoztatás. pl. rendszeres, hogy parkokban piszkálják a biztonsági őrök a fotósokat, hogy itt nem lehet fotózni, csakhogy sehol nincs kiírva a tiltás. ilyenkor általában a biztonságiaknak vagy maguktól túlbuzgók, vagy kiadta nekik valami túlbuztó főnökük, aki élvezi, hogy dirigálhat. sok esetben kiderül, hogy valójában nincs is tiltás és ez a vezetőség álláspontja, de ezt a vitát nem az utasításokat végrehajtó biztonságiakkal/bolti eladókkal kell megvívni, hanem a vezetőséggel, akik a döntéseket hozzák és kiadják a végrehajtó személyzetnek.


tudatos vásárlóként panaszt tehetsz a bolt vezetőségénél, hogy számodra ez a korlátozás élhetetlenné teszi a náluk vásárlást és inkább máshova mész, ahol ilyesmiből nem csinálnak problémát és ha még viszont szeretnének téged látni vevőként, akkor érdemes lenne felülvizsgálni, hogy szükség van-e erre - ahogy tette azt a Tesco is valószínűleg hasonló vásárlói és közvélemény nyomására. amíg ugyanis senki nem panaszkodik erre, addig honnan tudnák, hogy zavarja az embereket? nem gondolatolvasók, még ha nem is ártana maguktól is tudniuk, hogy mire is van szükségük a vásárlóknak.


általában azért szokták egyébként tiltani a fotózást, mert félnek, hogy a fotók lebuktatják a hibáikat, lejáratják őket, vagy valamilyen módon kárt okoznak nekik. akik szabályokat alkotnak és erőből dirigálhatnak, azoknak meg általában egyszerűbb mindent általánosan megtiltani és utána ha szükséges kivételt tenni néhányakkal, mint mindenkinek engedni valamit aztán meg kapkodni és megoldást keresni, ha valami probléma van. ezzel nem azt állítom, hogy ez jól van így, csak egyszerűen ez a helyzet.

2017. márc. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!