Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek pénzt 12 évesen?

Hogyan szerezzek pénzt 12 évesen?

Figyelt kérdés
Mint mondtam 12 éves vagyok, és laptopra gyűjtök. Viszonylag drága, és nem tudom hogy szerezzem meg rá a pénzt.Válaszoitokat előre is köszönöm!

2017. márc. 30. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
rabolj ki egy dohányboltot...gondolom sehogy, de minek neked saját laptop 12 évesen? májnkráft gémpléjjekkel akarsz youtuber lenni?
2017. márc. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ilyen kisgyereknek laptop teljesen folosleges, belebolondulsz aztan egesz nap le se teszed, gondolom van okostelefonod becsuld meg azt, amikor en ennyi idos voltam nekem csak tetriszem volt.
2017. márc. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2*Sü ***** válasza:

Legálisan 16 éves korodtól vállalhatsz munkát, illetve 15 évesen szülői engedéllyel a tanítási szünetekben. Illegálisan meg nem nagyon szeretne senki gyerekeket foglalkoztatni, mert nagyon megütheti az adott cég, vállalkozó a bokáját.


Mennyit tudnál dolgozni naponta? Napi 8 órát biztos, hogy nem. Napi 4 óra is sok, nem maradna időd és energiád a tanulásra, így egy laptopért cserébe – ami pár év után megy a kukába – kvázi a jövődet adnád el. Nem jó üzlet.


Pont ezért is van ez a szabályozás, mert 12 évesen sem a pénz illetve a dolgok értékét nem tudod még helyesen megítélni, sem az időt nem tudod még helyesen megítélni, nem jól állítod fel a prioritást múlandó, is hosszútávon fontos dolgok között, így hibás döntéseket hoznál.


A szüleid feladata, hogy az anyagi hátteredet biztosítsák, a szükségleteidnek az anyagi feltételeit előteremtsék. Ha megtehetik, és ezt helyesnek tartják, akkor nekik kell azt a bizonyos laptopot megvenniük neked. Ha nem tehetik meg, akkor legalább ránevelődsz arra, hogy bizony nem mindent engedhet meg magának az ember, amire vágyik.

2017. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, és nem most kell nekem laptop, majd csak 2 év múlva.
2017. ápr. 2. 20:37
 5/6 2*Sü ***** válasza:

> és nem most kell nekem laptop, majd csak 2 év múlva.


A kérdés szempontjából ez irreleváns. Ha 2 év múlva kell, akkor is ugyanaz a válasz a kérdésedre.

2017. ápr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó a többieknek írtam.
2017. ápr. 3. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!