Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ávehetem a szüleimnek címzett...

Ávehetem a szüleimnek címzett ajánlott levelet?

Figyelt kérdés
Gimnáziumomból várok egy étkezésről szóló ajánlott levelet hétfőre. Keddre ki kell töltenem és visszaküldeni. Hétfőn senki sem lesz itthon, én is csak reggel. A levél édesanyám nevére jön, aki nem ér rá ezt átvenni. Ha én, mint 17 éves gyermeke, kora reggel bemegyek a postára, átvehetem a levelet?

##kézbesítés
2017. márc. 30. 16:10
 1/2 anonim válasza:
Nem biztos hogy a levél még bent lesz a postán, azt reggelre, nyitásra szortírozták, és a postások indulnak vele. Amugy pedig személyi ig.nyal igen
2017. márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%

" a címzett 14. életévét betöltött, a Ptk. szerinti

hozzátartozója (a házastárs, a bejegyzett

élettárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha és nevelt gyermek, az örökbefogadó,a mostoha és a nevelőszülő,valamint a testvér, továbbá az élettárs..."


Tehát 14 éven felüli aki tudja igazolni magát és ugyanazon a címen lakik az átveheti.

2017. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!