Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik a monogám kapcsolatok...

Mik a monogám kapcsolatok előnyei/hátrányai és mik a poligám szerelmek (egy férfi és két-három élettársnő egy háztartásban) előnyei/hátrányai?

Figyelt kérdés
Annak tükrében, hogy ALAP, hogy a férfi (mindkét esetben) őszintén, teljes szívvel szereti a hölgye(ke)t, és mindent megad neki(k), ami csak tőle telik (tehát még anyagilag is szép és kellemes, nyugodt életet biztosít számukra).

2017. ápr. 3. 19:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Mik a monogám kapcsolatok előnyei/hátrányai és mik a poligám szerelmek (egy férfi és két-három élettársnő egy háztartásban) előnyei/hátrányai?


Annak tükrében, hogy ALAP, hogy a férfi (mindkét esetben) őszintén, teljes szívvel szereti a hölgye(ke)t, és mindent megad neki(k), ami csak tőle telik (tehát még anyagilag is szép és kellemes, nyugodt életet biztosít számukra).

2017. ápr. 3. 19:17
 2/11 A kérdező kommentje:
Az északi féltekéről van szó (például Oroszország, Ukrajna, Európa, USA), nem afrikai, vagy arab országokról.
2017. ápr. 3. 19:24
 3/11 anonim válasza:
100%
Nem tudom de nő létemre több férjet tartanék legszívesebben..:D
2017. ápr. 6. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A poligámia hosszú távon szinte mindenkinek rossz: [link]
2019. febr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jó angolos, megtennéd nekem, hogy legalább pár mondatban leírnád miről folyt a diskurzus?
2019. febr. 27. 13:34
 6/11 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy több ok miatt sem lehetséges egy fejlett civilizációt poligámiával fenntartani.
2019. febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az rendben van, hogy egy komplett CIVILIZÁCIÓT.


De!


Azt írtad, hogy az adott kapcsolatban (nevezzük inkább bigámiának, mint sem poli) se a két nőnek, se a férfinak nem jó ez a kapcsolat-típus.


És itt a "de", mivel a kérdés erre vonatkozott, hogy az adott egyéneknek miért jó és miért rossz bigamista kapcsolatban élni. Senkit nem érdekel a társadalom. Kiváltképp az a társadalom, aki mindig, mindenkor változatlanul nagy ívben tesz a másikra, mert csak saját maga érdekli. Most már érted, miért lényegtelen a civilizáció okafogyott véleménye.


A kiírás az egyének szempontjait veszi figyelembe.


Nekik miért jó és miért rossz ilyen kapcsolatban élni?

2019. febr. 28. 10:50
 8/11 anonim ***** válasza:

A társadalom emberekből áll. De jó, csoportokra lebontva:


1. Rossz a legtöbb férfinak, mert egy olyan társadalomban, ahol a poligámia az elterjedt, ott a férfiak egy kis része szexel az összes nővel


2. Rossz a nőknek, mert így nem állapodhatnak meg


3. Rossz még azoknak a férfiaknak is, akik az összes nővel szexelnek, mert cinikussá válnak


4. Rossz a gyerekeknek, ezt szerintem nem is kell magyarázni, hogy miért


Ezek voltak az érvei. Én egyetértek vele.

2019. febr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jó, hogy így kifejtetted, de (mint már minimum egyszer leírtam) ezek a társadalom szempontjai. De akkor újra, hogy végre már megértsd:


"Senkit nem érdekel a társadalom. Kiváltképp az a társadalom, aki mindig, mindenkor változatlanul nagy ívben tesz a másikra, mert csak saját maga érdekli. (Ez van, volt, lesz az emberekkel, akik a te társadalmadat alkotják!)


Most már érthető, miért nem érdekel a civilizáció okafogyott véleménye."


A társadalom véleménye (ezen magyarázat után végre már belátod) a kutyát nem érdekli!


És PERSZE, hogy nem érdekel, mivel nem holmi civilizáció véleménye látható a kiírásban (bár egyeseknek ezek szerint nem), hanem az áll ott fent tisztán és világosan, hogy mik az előnyei/hátrányai egy bigámista kapcsolatnak.


Ez volt egy.


Kettő:


"A kérdés erre vonatkozott, hogy az adott egyéneknek miért jó és miért rossz bigamista kapcsolatban élni."


CSAK az volt a kérdésben, hogy _EGY_ ADOTT kapcsolatban mik az előnyei, illetve esetlegesen mik a hátulütői egy bigámista társulásnak szemben egy monogám kapcsolattal.


És továbbra is csak ez érdekes.

2019. febr. 28. 14:22
 10/11 anonim ***** válasza:
A négyből három amit írtam az egy adott kapcsolatban is probléma lehet.
2019. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!