Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha gitárral kell kísérni egy...

Ha gitárral kell kísérni egy dalt, ugyan az akkordok ott vannak felette a kottában de azt honnan tudom hogy hogyan kell pengetni, vagy igazából mi van ott?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés de nem értek hozzá és érdekel

Pl hogy le le fel fel le fel vagy stb

Honnan tudjuk mikor hogy

Vagy ha egy dalt le szeretnék játszani és kapok hozzá akkordokat de nem tudom mi a pengetés azt honnan tudom meg?



2017. ápr. 10. 14:29
 1/3 Mojjo ***** válasza:
Egy dalt többféle pengetési sémával is el lehet játszani. Egy idő után érzi az ember, és simán, érzésre (hallásra, ritmusérzékre) elakkordozza. Kezdő gitárosoknál általában ez még nem megy. Ilyenkor érdemes kipróbálni többféle pengetési sémát, és úgy egyből kiderül, melyik(ek) a legjobb(ak) hozzá.
2017. ápr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, igen. Kezdőként én is ezen voltam hogy oké az akkod ott van, tudom is de hogyan tovább. Nekem sokat segített pl. a Muszty-Dobay féle gitáriskola könyv, valamint hogy meghallgattam az eredeti dalokat és megismertem a ritmusát.
2017. ápr. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ott lenne hogy le fel le stb. az még mindig nem segítene semmit mert az még mindig nem ritmus, abból semmit nem tudsz meg. Igazából igen, nyersen megfogalmazva, senki nem fogja neked részletesen odaírni hogyan pengess.. Úgy ahogy jól esik.
2017. ápr. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!