Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Utána 18. életévét betöltöttne...

Utána 18. életévét betöltöttnek minősül e?

Figyelt kérdés
A barátnőm 16 éves jelenleg mindjárt 17 és egy család gondozza. Az anyukája (nevelő anyja) nagyon szigorú nő és nem enged nekünk szinte semmit, de fél ellent mondani neki, hogy a nevelő anyja nehogy lemondjon róla. Ez alól kerestem kibúvót és azt találtam, hogy ha 16 éve elmúlt és nincs kizáró ok (pl erőltetik rá) akkor kérvényezheti a házasságot és meghallgatják stb és ha szabad akaratából szeretné akkor engedélyt adnak rá. És itt jön a kibúvó, hogy elvileg a házasság után automatikusan nagykorúnak minősül olyan szempontból, hogy nincs szüksége gondozásra így mehet amerre akar. Ez tényleg így működik? Mert akkor még ha rosszul is sülne el a dolog akkor is tudnánk mit csinálni. És kérem azt aki épp olvassa, hogy építő jellegű kommentet írjon, és most ne a mi vagy az ő és nevelő anyja kapcsolatát kezdje elemezni, hanem hogy amit írtam az törvényileg igy van e.

2017. ápr. 17. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


"(2) A gyámhatóság a tizenhatodik életévét betöltött korlátozottan cselekvőképes kiskorúnak a házasságkötésre jogszabályban meghatározott esetben engedélyt adhat.


(3) Az engedély megadásáról vagy megtagadásáról a gyámhatóság a szülő vagy gyám meghallgatása után határoz.[...]"

2017. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagy butaság lenne ilyen fiatalon beleugrani egy házasságba csak azért, hogy elmehessen otthonról. Annyira nem lehet rossz a helyzet, hogy ne bírná ki még azt a kis időt, amíg nagykorú lesz.
2017. ápr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!