Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondhat/csinálhat ilyet...

Mondhat/csinálhat ilyet akárki főnöke?

Figyelt kérdés

Rendszergazda vagyok egy suliban. 16:00-kor van vége a munkaidőmnek, egyszer valszeg megláthatott az igazgató (aki nekem a főnököm) hogy elmentem 15:54-kor. Már rég a buszon voltam, amikor rám telefonált, majd azt mondta: "Hova siet?! Még van pontosan 6 perc a munkaidejéből! jöjjön vissza de azonnal!" A következő megállóban leszálltam, majd futva mentem vissza. 16:09-re értem vissza, majd azt mondta mosolyogva: "Mit keres még itt? Már letelt a mai napra a munkaidő."

Ezt megteheti egy főnök? Vagy csak én vagyok ilyen jellem?


2017. ápr. 19. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza volt, jól megszívatott. Te meg jól megszívtad.
2017. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy igaza volt?! 16:00 felé szinte senki nincs benn, csak egy sz*ros iskola rendszergazdája vagyok.
2017. ápr. 19. 11:27
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Teljesen mindegy, ha neked a munkaidőd 4-ig tart akkor te 4-ig vagy bent. Örülj hogy nem azért hívott, hogy holnap már be se menj. És még neked áll feljebb...
2017. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Igaza volt, én le is vonnám a fizetésedből. Elmenni hamarabb a munkából akkor lehet, ha azt a főnök külön megengedte. És még neked áll feljebb?
2017. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De most 6 percen ennyit kell kötekedni? Mi múlik azon, könyörgöm?
2017. ápr. 19. 11:54
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Van, akinek az állása. De szerintem ezt felfogtad 3 válasz után is. Rossz a munkamorálod, én biztos kirúgtalak volna.
2017. ápr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Én nem akarlak megsérteni kedves kérdező, de lehet neked fogalmad sincs arról, hogy mi az a munka. Ha rendszergazda vagy, akkor megpróbálom neked egy picit műszakilag megközelíteni a dolgot.

Van olyan, hogy energia, munka, idő. Az energia a munkára való képesség, az energia tárolható. A munka a tényleges energiaáramlási folyamat, amelyben benne van az időtényező. Az idő a dolgok egymásutániságának vagy a változásának a "folyamata", az idő nem tárolható, hisz maga a változás, mint olyan nem raktározható, ergo, munkát nem lehet tárolni, halmozni. Egy munka vagy el van végezve vagy nincs. Ez az evolúció bináris vízválasztója. Egy élőlény sem tud olyat, hogy félig túlél. Vagy túlél és sikeres lesz az elszaporodásban/környezetében, vagy kihal. Ha nem bírsz ki 8 órát vagy téged nem érdekel a dolog amelyet rád bíztak, mondd meg, hogy le van szrva és keresnek helyetted mást. Úgy is olyan sokan vannak, akik lehet jobbak, mint te, manapság van kiből válogatni. A munka végzésekor nem nyápickodni kell meg kritizálni a feladatot, mert akkor helyből úgy kibsznak a pcsába, ahogy nekifutásból se képzelnéd. Egy magasugró sem tud olyat, hogy "félig meg van ugorva", vagy egy futóversenyen sem lehet "félig nyerni". Vagy meg van nyerve vagy nincs. De ha benned nincs annyi potenciál, annyi gerinc, hogy 1/3 napnyi kitartásod legyen, akkor lehet nem vagy te igazán életrevaló. De ezzel sincs baj, majd a természet ítél téged 0 állapotra és eltűnsz a süllyesztőben mint a pcsa.

2017. ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha jól végzed a munkád, akkor a főnököd elég nagy farok. Nem tehetsz ellene semmit.
2017. ápr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!