Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elsősorban motorosoktól várom...

Elsősorban motorosoktól várom a választ! Hogyha motoros találkozóra elmegyek egy "sons of anarchy"-s mellényben akkor arra ti mit mondanátok? (vélemény, első gondolat) mert egy páran írták hogy nem kellene ilyenbe menni motoros találkozóra.

Figyelt kérdés

2017. ápr. 26. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Valoban nem teszel magadnak szivesseget, ha ilyenben megjelensz.

Nem hinnem, hogy bantodasod esne, szerintem, a többseg pont le...ja.

Ha tetszik a sorozat es nem eleg, hogy agyon like-olod fb-n, es mindenkeppen a vilag tudtara szeretned adn, hogy nagy rajongoja vagy, akkor inkabb polot vegyel fel!


En is egy H-D club tagja vagyok, több, mint 15 eve motorozok. Magamrol es clubtarsaimrol tudom, hogy (jozan allapotban) egyszerüen cikinek tartjuk, ha valaki jelmezbe öltözik es nyilvanvaloan fogalma sincs az egeszröl (ugyanis senki nem hordana ilyet, aki tisztaban van azzal, hogy a Colour mit jelent az MC-k szamara). Olyan, mint az a gyerek, aki az iskolai taborozashoz a termeszetbe terepszinü egyenruhat es surranot huz es azt egeszet meg par kitüzövel disziti fel. Senki nem fog arra gondolni, hogy "tyü, de kemeny katona a srac!", hanem többe-kevesbbe elfojtott nevetessel szemlelni a majomparadet. Szerintem, teged is max. ez a kellemetlenseg erhet, ha nem külön keresed magadnak a kihivast.


Ha pedig csajozni veszed fel, es netan valami oknal fogva sikerülne is imponalnod egynek, akkor mit felelnel a kerdesre, hogy "Asztaaaa... te is egy motoros club tagja vagy?" Azt a csajt, akinek ezzel sikerül felkeltened erdeklödeset, nem biztos, hogy megfelelö valasz, hogy te egy modernkori Hamlet intepretacioja irant igy fejezed ki tetszesedet.

Ennel mar csak az lesz a cikibb, ha megkerdezi, hogy: "De azert legalabb van egy Harleyd, ugye?!" es nemlegesen kell felelned.


Ha nincs benned az a vagy es elkötelezettseg, hogy az eletedben a club es a motorozas központi helyet foglaljon el, akkor ne is akarj annak letszodni, mintha igy volna. Szep hobby a motorozas enelkül is! Ha talalkozon mindenki tudtara akarod adni, hogy te marpedig mocival erkeztel, hagyd magadon a kabatodat es cipeld magaddal a bukodat mindenhova! Ha pedig affinitast erzel arra, hoy valaha megismerkedj a motoros klubok valodi vilagaval, akkor meg plane elrontod, hogy barki is komolyan vegyen, ha kamu diszmellenyben flangalsz.


Remelem, ertekeled, hogy raszantam az idömet, hogy elmagyarazzam, es tudtam valaszolni kerdesedre!

2017. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszosat :) az esetleg segéthet rajtam ha a mellényre sok más felvarrót is felrakok? :) mert már a mellény meg van :/ és nem volt valami olcsó csak azért hogy most ott hagyjam a szekrényben :(
2017. ápr. 28. 06:37
 3/12 A kérdező kommentje:
Amugy meg Yamaha XVS dragstarom van :)
2017. ápr. 28. 06:38
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem az szamit, hogy televarrod a mellenyedet mindenfelekkel, mint egy kisiskolas gyermek anyukaja a nadragja kikopott terdet.

Ha van nagy logo a hatadon, fölötte a Club neve, alatta pedig a földrajzi meghatarozast jelölö felvarro, valamint mellette (vagy a logoban integralva) az "MC", azt hivjak full colournak vagy full patchnek. Sokan evekik elkötelezik magukat, hüsegüket es loyalitasukat bizonyitjak a club es tarsaik fele, hogy ezt kierdemeljek. Ezzel kifejezzük, hogy hova tartozunk (es hova nem). A clubok lehetnek elteröek, sok rivalizalas is van, de mindegyik egy zart, csaladias közösseg, amikre nagyon hasonlo szabalyok vonatkoznak. Tisztaban vagyunk azzal, hogy a tarsadalomban ez megoszto velemenyt formal, egyesek tasthatjak megfelemlitönek, masok pedig egyszerüen csak nevetsegesnek. De a full patch (altalaban) egy eletre szolo erdem, amit viselöje büszken hord es kivaltsagkent tekint ra. Es pontosan tudjuk, milyen legitim MC-k leteznek. Igaz, toleransak vagyunk egy TV sorozat rajongoi irant, akik csak kemeny fiuknak szeretnenek latszani, de ha valaki pl. egy altala kitalalt MC szimbolumaival teli mellenyt visel, meglehet, hogy regressziv udvariassaggal erdeklödünk elkepzeleseiröl, ami jobb esetben a melleny önkentes atadasaban vegzödik.

Összefoglalva, a full colour imitalasa tiszteletlenseg azok szamara, akik sokat tesznek es aldoznak azert, hogy ezt kierdemeljek vagy kierdemeltek. SOA mellenykeddel (valoszinüleg) egyszerüen csak majomparadenak fogunk nezni, aki nincs tisztaban jelentesevel.


Most, hogy mar tudod, milyen üzenetet hordasz ilyen mellennyel, dönts el te, hogy szeretned e viselni motoros talalkozon.


Leginkabb azt tanacsolom, hogy add el, ha tudod. Az, hogy költöttel ra, ne legyen indok, hogy hordjad. Ha nem megy, akkor szedd le a hatarol a colourt es hordjad sima motoros mellenykent, ami nem egy MC tagsagat imitalja. A sok mas felvarro, inkabb csak meg kinosabba teszi, föleg, ha nincs mögötte törtenet es/vagy elmeny. Ha azert teszel fel egy AC/DC felvarrot, mert letöltötted a "best of"-ot es a Higyway to Hell refrainjet is el tudod orditani, mas, mintha több koncerten voltal es epikus emlekeid füzödek hozza... de ez csak egy pelda a sok közül es szemelyes izles kerdese. Az 1% patchet meg mar tenyleg nem ajanlom.

2017. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) Tisztában vagyok azért a legtöbb felvarró jelentésével, csak kiváncsi voltam hogy mit mond erre egy olyan személy akivel például találkozhatok motoros találkozókon :) Köszönöm hogy szántál rám időt :) (amugy ha gondolod jelölt facebookon [link]
2017. ápr. 28. 15:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Légyszi ne!;) Én sem vagyok motoros klubnak tagja, sem elismertnek, sem önhatalmulag kikiáltottnak, de 20+ éve motoros vagyok. Húzok egy fekete pólót és kész! Tartsuk tiszteletbe azokat akik ez egész életünet ennek álldozták, ök is tisztelni fognak téged aki csak most kóstol bele.
2017. ápr. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Fb-n kizarolag olyan emberekkel allok kapcsolatban, akikkel a valo eletben is. Megpillantottam azonban kepeidet es az emlitett mellenyt is.


Latom, szerenyen nyomod :D Kapasbol a fikcionalis MC elnökeve emelkedtel. Elismeresem! Es meg vert is ontottal a Clubert, minek jegyet büszken hordod. Biztosan emlekszel a 2014-es Eurovizios dalfesztival gyösztesere. Nos... abban a szerelesben is kevesbe nevetsegesen hatnal!


Azert a helyedben valami frappans valasszal felkeszülnek arra a kerdesre, hogy: "He, te kiscsavo (sörök szamatol függöen lehet kevesbe hizelgö megszolalas is), meg is mi a ...-t (ismet alkoholszinttöl függö metafora) szeretnel ezzek kifejezni?"


Olyat meg kerlek, ne irj, hogy tisztaban vagy a felvarrok jelentesevel, ha eleve feltetted ezt a kerdest. Az, hogy el tudod olvasni, nem eleg.


Mindenfele cynizmustol eltekintve, tenyleg erdekel, mi az altalad remelt hatas, ha igy megjelensz egy motoros talalkozon, ami miatt egyaltalan fontolora vedd az ötletet?

2017. máj. 2. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a segítséget. :) Csak azt nem értem sajnos hogy mért húzzák le az embereket ilyen mellénnyel hogyha utána majd azok a "tudatlanok" jönnek ki rosszúl belőle :( (köszönöm mégegyszer maximum leszedem róla a legtöbb felvarrót vagy veszek másikat és megcsinálom egyedire más fajta felvarrókkal :) (yamaha logó, chopper jel...stb.) :)
2017. máj. 2. 19:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Szevasz Zsolt! Ne keseredj el, azzal hogy megkérdezted már a jobbik úton jársz!:)

Ajánlom ezt a videót neked:

https://www.youtube.com/watch?v=4jwVg1Lnn6k

2017. máj. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Azért mert motorozol nem vagy kemény . .
2019. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!