Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem akarok megbukni, hogyan...

Nem akarok megbukni, hogyan tudnék koncentrálni a tananyagra?

Figyelt kérdés

10. osztályos gimnazista vagyok, és bukásra állok matekból. Ebben a félévben csak egyesem van, három darab. Az első félévben még stabil kettes voltam, sőt egy 5-össel indítottam az évet. (De a tanár az egész évet nézi, és inkább a második félévet.)

Nem tudok tanulni. Minden nap álmos és ingerült vagyok, függetlenül attól, hogy mennyit aludtam. Annyira lassú a felfogásom, hogy az órán mikor vázlatot kell írni, akkora írom le az első tagmondatot, mikor a tanár már elmondta a 3. egész mondatát, így lemaradok. Mivel az írásra figyelek, ezért magára a tananyagra nem, így nem is tudom mi hangzott el az adott órán. Amikor a vázlat szempontjából "szünet" van, akkor is elkalandozok, nem tudok összpontosítani. Mindent nézek, ami csak létezik, csak nem a tanárt figyelem. Másoktól nem tudom elkérni, nem vagyok velük olyan viszonyban.

Semmire nem tudok koncentrálni, ha beszél hozzám valaki, arra se. Mindent elfelejtek. Olyan vagyok, mint egy élőhalott. A napjaimban semmi sem történik, és az a semmi is csak ködösen jelenik meg.

Az iskolában sem történik semmi, de mire hazaérek, annyira elfáradok, hogy befekszem az ágyba, és nézem a plafont. Se nem tanulok, se nem alszok. Nem merek elaludni sem, mert akkor lelkiismeret furdalásom van, mert nem tanultam, csak döglődtem. Minden zajra érzékeny vagyok, és megfájdul tőle a fejem.

Ezt a kérdést is már egy ideje pötyögöm, de azt is elfelejtettem, hogy mit is akarok leírni.

Semmire nem fog az agyam. Általános iskolában én voltam a tipikus tudálékos hülyegyerek, a (majdnem) kitűnő tanuló, mostanra meg bukás előtt álló tényleg hülye lány vagyok.

Elhatároztam, hogy ma kőkeményen matekot fogok tanulni. Fel is keltem 8 óra után, eleget aludtam, mégis ugyanolyan tompaságot érzek, és nem jó a fejem. Nem tudok a matekra figyelni. Hol telefonozok, (általában itt olvasok kérdéseket hasonló témákban), hol fetrengek, hol pedig eszek és növelem a hájam. Ha nincs nálam telefon, akkor a legkisebb nesz is eltereli a figyelmem (pl. kutyaugatás vagy a szüleim beszélgetése, mert nagyon hangosan beszélnek és mindent lehet hallani.) Ma még semmit nem tanultam, csak itt ültem a földön a matekfüzetemmel a kezemben. Néha sírok, hogy kicsit sajnáljam magam, és utána megint elkalandozik a figyelmem. Most megint fáradtnak érzem magam, és minden könnyet kisírtam a szememből, ezért nagyon száraz a szemem és tompán fáj a fejem. Nem tudom, hogy mitévő legyek, nem szeretnék megbukni, kedden megint dolgozatot írunk, de ha így folytatom, az is egyes lesz. Anyukámmal egész nap ordibálunk, mert nem tanulok semmit. 15 percenként beront, és kiabálva számonkéri rajtam az előző perceket. (Teljesen jogosan egyébként, csak az ordibálása idegesít.)

Nem szeretném elhárítani a felelősséget, tudom, hogy az én hibám a kialakult helyzet.

Szeretnék okos és művelt lenni, de nem megy.

Mi bajom van? Mit tudnék ezellen tenni? Kedden legalább egy négyest kellene szereznem, mondjuk a többi tantárgyból se állok olyan jó, de azokból legalább nem állok bukásra.

16/L



2017. ápr. 29. 17:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a logikátlan és hosszú indoklásért.
2017. ápr. 29. 17:56
 2/7 anonim válasza:
81%

Ilyen hosszú szöveget nem olvasok el egy lánytól..


A matekot nem tanulni hanem érteni kell. Ha nem megy, keress gyengébb iskoltát, ami a szintednek megfelel.


Javaslom a szakmunkásképzőt.

2017. ápr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Tényleg lehet, hogy túl erős iskolát választottam magamnak, igazad van.

2017. ápr. 29. 18:46
 4/7 anonim válasza:
53%

Szia.

Rakj rendet, legyen szép a szobád. Tegyél el mindent az asztalodról ami nem a matekhoz fűződik.

https://www.youtube.com/watch?v=-OmGODcnzeE Rakd be ezt a zenét, és képzeld el hogy egy nagyon fontos dolgot kell megoldanod.

Az 50 lejátszási lista közül válaszd ki miből fogsz írni, és nézd végig a videókat.

https://www.youtube.com/user/zsenileszek/playlists


Azért érzed magad fáradtnak, mert matekoznod kéne, és semmi kedved hozzá. de ilyen hozzáállással egy hatalmas nagy senki lesz belőled.



16/F - Matekszakos gimis.

2017. ápr. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm szépen a válaszod! Igen, ez a hozzáállás tényleg rossz, köszönöm a hasznos tanácsokat!
2017. ápr. 29. 18:50
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jujj...

Ilyen esetben ajánlott egy teljes orvosi kivizsgálás, szerintem nem hozzáállásoddal van a probléma.

Egy dolgot még ajánlanék előtte: sportolj. Mindegy mit. Ez az életmód nem éppen ideális, a fáradtság épp ennek a jele.

2017. ápr. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: nem megfelelő iskolát választottál. Mi a fenének kell erőltetni, ha mindenből 1-es, 2-es vagy? Menj olyan iskolába, ahol legalább 3-as, 4-es tudsz lenni.

A túl könnyű sem jó, mert ott sem tanulnál, viszont mindenből tanulás nélkül 5-ös lennél. Ez persze neked rövid távon kényelmes lenne, de csak károdra válna hosszú távon. Az of-ödtől meg az iskola ifjúságvédelmi felelősétől kérj tanácsot, hova menj. Persze nagyon nehéz lesz, mert az új helyen be kell illeszkedni, meg bepótolni a lemaradást, úgyhogy egy évismétlést javaslok inkább. Olyan szakmát válassz, ami érdekel.

De ha ragaszkodsz a gimnáziumhoz (ami ilyen szorgalomhiány mellett teljesen felesleges, és nem vezet semmire), akkor egy nagyon gyenge gimnáziumot válassz.

2017. máj. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!