Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lányok! Egy fényképész írt,...

Lányok! Egy fényképész írt, hogy szeretne rólam képeket készíteni és hogy legyek én is modell. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Ismerem a srácot, nagyon jó képeket készít. De nem tudom hogy mit vegyek fel vagy hogy a hajam hogy legyen. Segítene valaki? Én nem tudom hogy megy ez :)

2017. máj. 6. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
csak megdugni akar, mindegy mit veszel fel
2017. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ismerem a sràcot. Rendes. Ès nem, nem ,,dugni akar"
2017. máj. 6. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

próbáld vele megbeszélni, ha neked nincs ötleted, hátha neki van. ha ő akar téged lefotózni és tényleg hozzáértő fényképész, nem csak egy ötlettelen kattintgató, akkor neki valószínűleg van valami elképzelése, hogy milyen képeket akar rólad, amit te simán tönkre is tehetsz azzal, hogy máshogyan akarsz rákészülni a dologra.


ha komolyabban állnak egy fotózáshoz, akkor általában van egy stylist, vagy hasonló szakember, aki kitalálja a hangulatot, látványvilágot, milyen ruhák és környezet illenek a kigondolt elképzeléshez. méginkább egy komolyabb fotózáson (amihez egyáltalán nem kell hatalmas sztárnak lennie a fotósnak és a modellnek sem, csak egy kicsit érteni a dolgokhoz) van sminkes és fodrász is, akik profin kivitelezik a haj, smink és egyéb dolgokat, menet közben is gyorsan megigazítják, amit kell és nem neked kell ezekkel foglalkozni.

ezzel nem leszólni akarom a fotóst és a fotózást, ha nincs külön stylist, fodrász, sminkes, lehet jó képeket csinálni ezek nélkül is, de mindenképp inkább a fotóssal kezdd el megvitatni, hogy milyen elképzelései vannak, mint a neten idegenekkel, akik se téged, se őt, se az ő elképzeléseit nem ismerik...


miután beszéltél a fotóssal, esetleg vonj be a dologba megbízható barátnőket, rokonokat, szülőket, stb, akik a smink/frizura elkészítésében is segíteni tudnak. tényleg fontos a fotózás közben, hogy ne azzal menjen el az idő, hogy neked kell magadon korrigálni dolgokat, amiket te nem is látsz, hanem egy külső személy legyen ott, aki látja, ha valami nem stimmel és gyorsan, hatékonyan közbe tud lépni, kiigazítja és mehet tovább a fotózás.


na meg azért sem árt, ha van ott még valaki, mert úgy nagyobb az esélye, hogy tényleg nem csak kihasználni akarja a lelkesedésed.


ha 18 alatt vagy, akkor eleve nem is készíthet rólad képeket a szüleid engedélye nélkül. a fotózásról pedig mindenképpen írjatok modellszerződést, amiben benne van, hogy milyen dolgokra és milyen feltételekkel használhatja a képeket, legyen benne az is, hogy te mire és milyen feltételekkel használhatod a képeket, kinek milyen munka- és vagy jogdíj jár a részvételéért.

ha a fotós akar téged fotózni, akkor ő a megrendelő és neked fizetség jár a modell munkádért, de ő dirigál, hogy mit csinálj. ha te akarod, hogy fotózzanak téged, akkor te vagy a megrendelő, te diktálsz, ő meg kiszolgálja az igényeidet és a fotósnak jár munkadíj a munkájáért. ha ez egy non-profig együttműködés mindkettőtök örömére, akkor meg TFCD fotózásnak hívják, ahol mindkét fél az idejét adja ingyen, hogy szép képei legyenek cserébe a közös munka végére. viszont ilyenkor is (sőt különösen ilyenkor) fontos előre letisztázni, hogy kinek milyen jogai vannak a képek felett, ki mire használhatja, kinek milyen külön engedélyezésre van szüksége, ha pénzt akarna keresni a képekkel és mennyi részesedés jár a másiknak, ha az egyik pénzt kap érte. ezeket mindenképpen sokkal jobb előre lefektetni, mint utólag vitatkozni rajta, hogy az egyik hogy képzelte, hogy csak úgy elküldi, eladja, odaadja a képet ide-oda a másik megkérdezése nélkül, stb...


keress rá, hogy TFCD modell szerződés...

2017. máj. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ez (#3) egy igazán alapos és hasznos válasz volt, ki lehetne rakni példaként a Gyakori főoldalára, hogy ez kérem a nívó - teljesen természetes, hogy reggel óta én értékeltem először. :D


Az első két hozzászólást kiegészíteném azért.

#1 van azért, aki egy lovemakingért képes annyit befektetni, hogy készít egy jó képet, szóval a helyzet bonyolultabb :)

#2 a férfiaktól a lovemaking gondolata sosem áll távol, szóval a helyzet bonyolultabb :)

2017. máj. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!