Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Kodolányi...

Mi a véleményetek a Kodolányi gazdasági és menedzsment szakáról?

Figyelt kérdés
Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék lehetőleg minél részletesebben. Milyen az oktatás, milyen a megítélése, a tanárok stb. Kérem, csak olyan válaszoljon aki oda jár vagy járt. Köszönöm! :)

2017. máj. 7. 19:44
 1/1 moment88 válasza:

Szia!


Gondolom már nem aktuális, de ha valakit érdekel most államvizsgázok januárban. Én távoktatásos voltam. Végig dolgoztam, van másik három szakmám, egyébként jelenleg pénzügyi vezető vagyok. Teljesen mindegy hogy hova jártál, ha el tudod adni magad. Ez az általános igazság, amit összegezni tudok. Igazából nekem a távokt. nagyon hasznos volt, mert én szívesebben osztom be a saját időm. Nagyon sokat tanultam más jegyzetekből, meg utána jártam a dolgoknak. Szóval ez nagyon nagyon autodidakta munkarend. Tudom, hogy sok embernek fiatalabbaknak ehhez nagy önfegyelem kell, de akinek célja, hogy meglegyen a papír az megoldja. Akinek meg nem az nyilván elvész útközben.

Na első dolog, amin el lehet hasalni az analízis, de abban szerintem nincs mese mindenhol el lehet hasalni, amennyiben nem tulajdonítunk neki elég jelentőséget. Egyszer kell megcsinálni utána szerintem az első akadályon túl vagyunk. Anno nekem 3-as volt, majd a valszám 4, első, második stat 4-4. Őszintén, nem ez volt a neheze. Szerintem Alitisz tanárnő tárgyai voltak a kegyetlenek. Amúgy jó tanár. De vannak dolgok, amiket tudni kell nála, vagy ha nem akkor addig nem mész tovább, míg vagy megtanulod, vagy nem mehetsz többet vizsgázni. Ő volt a mikro makro pénzügy tanár. Igazából engem pénzüggyel szanaszét szívatott, de amiket ott megtanultam azt éjjel háromkor is. Ezt úgy mondom, hogy az összes jelentős tárgyból elsőre és nem 2-essel átmentem. Most nem tudom, ilyen számvitel, adózás az gyerekjáték volt, de egyrészt mert könyvelek, másrészt van egy OKJ-m is. Nagyon sokat tanultam meg gyakoroltam kontrollingra meg vezetői számvitelre, szépen sikerültek is, de itt a hangsúly azon van, hogy magamtól és tényleg sokat gyakoroltam a szabadidőmben. Ami számolási feladatot kaptunk, azt mind végigértelmeztem és végigcsináltam többször, mi ilyen tanár által összeállított feladatgyűjteményeket kaptunk. Amivel szívtam még az a nemzetközi gazdaságtan... nem tudom én inkább csinálok valami pro-aktív dolgot, mint hogy seggelem a gazdasági törit. Mert az körül-belül abból állt. Befektetés menedzsment illetve portfólió elemzés az is nagyon önálló munka volt részemről, de egész szerettem őket. Nem tudom miért a matekok közül az operáció kutatást utáltam, de az is rendben volt. Összességében semmitől nem kell megijedni. Egy dologtól, amikor olyan a vizsga, hogy csak az jó amit a tanár elképzel. Az ciki. Nem volt ez gyakran jellemző, de nem mondanám, hogy nem létezik.

A töltelék tárgyak nevére sem emlékszem. A fent említett dolgok meg még kicsit az adatelemzés fogott meg, de volt sok kifejezetten számomra tölteléknek minősülő dolog, amit bőven elég annak is kezelni. Nappalin nem tudom milyen lehet. Nekem összességében egy élmény, mert tényleg annyira egyedül csináltam végig, még csoporttársak sem voltak akiktől kérdezhettem volna, mert senkit sem ismertem. Ja és az egész idő alatt talán ha kettő órán voltam bent fizikailag, de ehhez azt kell tudni, hogy minden tárgyból voltak online órák, istennek hála, amiket vissza lehetett nézni és kérdezni a tanártól fórumon. Befejezésül szerintem jó ez a rendszer, ki van ez találva, de nem gyerek fejjel. Azzal nem megy.

2017. dec. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!