Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megállapítani...

Hogyan tudom megállapítani egy kötőfonál vastagságát?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy vannak ilyen osztályok, hogy vastag, közepesen vastag, stb., és hogy ezeket valamilyen számmal jelölik a gombolyagon. Szeretnék kötni valamit, amihez vastag (chunky) fonálra volna szükségem, de az itthon lévő fonalak egyikén sincsen már rajta a papírja, arról meg nem találtam semmit, hogy hány mm vastagságúnak kell lenni egy ,,vastag" fonálnak. Valaki tudna segíteni, kb hány mm vastag fonál kellene nekem? A segítséget előre köszönöm.

2017. máj. 7. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Látom, már régi kérdés. Kár, hogy nincs kézimunka kategória.


Szerintem fonalasboltban tudnak segíteni. Beviszed az otthoni fonalad, s esetleg összehasonlítod az üzletben lévőkkel.


De egyébként minden mintát adaptálhatsz a saját fonaladhoz próbakötéssel(így hívják?). Kötsz egy 10x10-es négyzetet, megméred hány cm és átszámolod hányat kell felszedned az adott munkadarabhoz. De általában a mintánál is írja, hogy az adott fonállal, lustakötéssel egy 10x10-es négyzet x cm. A számolgatás kicsit macerás, de ha pulóverről vagy sapiról van szó, megéri.

2017. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha valamit nem értesz vagy segítség kell, írj privit nyugodtan.

#1 voltam

2017. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!