Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kirándulásnál/campingnél...

Kisvuk29 kérdése:

Kirándulásnál/campingnél gyufát vagy öngyújtót érdemesebb az embernek magánál tartani?

Figyelt kérdés

Én nem dohányzom így nem szokott gyújtóm lenni, de elgondolkoztam már párszor, hogy egy esetleges camping vagy csak kis kerti szalonnázásnál tehát ahol kellhet tűz érdemesebb lenne egy komolyabb gyújtó mert az ha elázunk nem lesz használhatatlan meg később fogy ki stb

Igazából már Bear Gryllst se értettem miért egy 5 ezres magnézium rudat hordott magánál mikor a gyufa kb 40 a gyújtó pár száz forint...

Egyáltalán vesz még bárki gyújtót nem dohányzási céllal?


2017. máj. 11. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam mindig van gyújtó, pedig sosem dohányoztam. A gyufa hamar kifogy, egy szál is hamar elég, meg ugye elázik...
2017. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Jorck ***** válasza:

De a gyufa nem tud elromlani egy pillanat alatt egy rossz leeséstől...

Én gyufát vinnék de becsomagolnám valami zacskóba...

2017. máj. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van vízálló, biztonsági gyufa is. Én azt vinném magammal.
2017. máj. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, én campingban még soha nem voltam. Kempingbe pedig szikravető a legjobb. Annak nem árt eső, nem fogy ki belőle a gáz vagy benzin.
2017. máj. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Túrázáshoz szerintem a legjobb megoldás a szikravető. Ha nem a 'nagy svéd'-et veszed itthon több ezer forintért (bár talán ez az egyik legjobb), hanem Kínából rendelsz egy kisebb szikravetőt, akkor pár száz forintért van egy minden esetben megbízható szikrákat adó, vízre érzéketlen, sokáig használható tűzgyújtó eszközöd, ami túrázáshoz bőven elegendő.


Ha olcsón akarod megúszni, akkor vegyél egy doboz 'mindenen gyulladó' gyufát, és a szálakat egyesével vékonyan körömlakkal vond be. Ha víz kerül rá, azt egyszerűen letörlöd róla, és szinte bármilyen felületen gyújthatod a gyufát (esetleg egy kicsit meg kell kapargatni, ha vastagabb lenne rajta a lakkréteg).

2017. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szikravetőm van (a gerber késhez járt) és hatalmas szikrát vet

Néha a szemem is zavarja olyan fényes, de a legszárazabb deszka vagy egyéb száraz fa reszelékét, de még a száraz fűrészport se tudtam meggyújtani vele :D

2017. máj. 12. 17:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!