Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha szarkasztikus megjegyzést...

Ha szarkasztikus megjegyzést teszünk, akkor MUSZÁJ hanglejtéssel tenni azt?

Figyelt kérdés
Valahányszor próbálok szarkasztikus lenni, nem értik, mert nem hangsúlyozva mondom, és azt mondják az muszáj hozzá. Szerintem nem kell, a beszédhelyzetből lehet rá következtetni (szerintem).
2017. máj. 14. 01:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
csak ott érdemes szarkasztalasztival játszani ahol pálya is van hozzá
2017. máj. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy..

(ugye milyen nehéz eldönteni, hogy akor most mivan?)

Amúgy a wikipedia alpján konkrétan egy életet le lehet élni lassan, idézem az idevágó részt:


"A szarkazmust, mivel jellemzően a hanghordozásra támaszkodik, gyakran nehéz észrevenni az írott szövegben, és így rendszeresen félreértik. Ezt elkerülendő, az interneten gyakran írásban jelzik a szarkasztikus megjegyzéseket, például emotikonokkal vagy a HTML kódot utánzó <szarkazmus> … </szarkazmus> jelöléssel.


Angliában a tévéműsorokban a halláskárosodottak számára készült feliratok a szöveg végén elhelyezett (!) karakterekkel jelzik azokat a mondatokat, amikben a hanghordozás hívná fel a figyelmet a szarkazmusra vagy iróniára."


Amit te keresnél az az irónia, az függ kontextustól inkább és támaszkodik kevésbé hanghordozásra...

2017. máj. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mutass fel egy szarkazmus táblát :D
2017. máj. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Majd felmutatok egy szarkazmus táblát, mert a hanglejtés nem sikerül. Vagyis én úgy hallom magamat mintha úgy mondanám, de a többiek nem.
2017. máj. 14. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!