Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik a legjobb munkák érettségi...

Vanitas kérdése:

Mik a legjobb munkák érettségivel?

Figyelt kérdés
Jól fizető,vagy jól szituált munkakörnyezetben végezhető állásokra gondolok,esetleg olyanra ami szórakoztató valamilyen szinten.És ezeknek variációira.

#munka #érettségi utáni munka
2017. máj. 14. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

1: kukás,

2: nemzetközi recepciós.

2017. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hmm a kukás jobban tetszik,köszönöm az értelmes választ. :D
2017. máj. 14. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszed vicc, pedig nem. Érettségi kell hozzá, és égig érő protekció.

Ennél jobb állás tényleg csak a recepciós, mert azt nagyon megbecsülik, ha nyelveket is tudsz. Oda így nem kell protekció.

2017. máj. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aki a kukás autón van?Jah majd biztos érettségivel érhetik el ezt a posztot...A recepcióst azt elfogadom,de azért...a kukásnál nem hiszem el,kissé borúlátó megközelítés.
2017. máj. 15. 01:02
 5/7 2*Sü ***** válasza:
83%

A legtöbb munkához valamiféle szaktudás kell. Sok munkához igen komoly szaktudás, egy diploma, meg több évnyi tapasztalat. Az érettségi semmilyen ilyen jellegű tudást nem igazol. Amelyik munka meg különösebb szaktudás nélkül végezhető – pláne ha jól lehet vele keresni, és nem egy futószalag mellett kell állnod három műszakban –, arra meg nagyon sok a jelentkező, például azok is, akik bár rendelkeznek valamilyen komoly szaktudással, valamiért mégsem tudnak a saját területükön elhelyezkedni.


Az érettségi maximum azt igazolja, hogy (talán) nem vagy síkhülye, ami valljuk be egy jól fizető, jól szituált munkakörnyezetben a minimális elvárás. Önmagában édeskevés, ha nincs protekciód, vagy nem tudsz felmutatni egyéb jártasságokat, pozitívumokat, vagy ha nincs óriási szerencséd.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Mondjuk kukás – rakodó szemétszállító – munkához valóban ritkán kérnek érettségit. Viszont érettségivel is lehet jelentkezni – és valaki kénytelen is ezt az állásajánlatot is mérlegelni –, ami gondolom extra pont, mert talán kisebb eséllyel köt bele egy ügyfélbe az illető, vagy kisebb eséllyel fogyaszt alkoholt munkaidő közben.

2017. máj. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy aki nem ért hozzá, az minek ír?

És milyen alapon pontoz?

A kukástól KÉRIK az érettségit. Nem azért, mert annyira bonyolult szakma, hanem azért, mert 5000%-os a túljelentkezés, és így (is) szűrnek.

2017. máj. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 2*Sü ***** válasza:

> Nem igazán értem, hogy aki nem ért hozzá, az minek ír?


Érteni nem értek hozzá, nem dolgozok ebben az ágazatban. Viszont amit álláshirdetést találtam, ott egyiknél sem volt követelmény az érettségi. Most így hirtelen ezeket találtam egy egyszerű Google kereséssel:


[link]

[link]

[link]

[link]


Persze így csak a meghirdetett állásokra lehet rálátni, nem kizárt, hogy egy-egy településen úgy is jönnek álláskeresők, hogy meg sem kell hirdetni az állást. Bár fene tudja, azért gyanús, hogy FKF mégis álláshirdetést ír ki, és ha akkora túljelentkezés lenne, hogy muszáj lenne érettségi alapján szelektálni, akkor eleve kiírnák, hogy az érettségi minimális elvárás.


> És milyen alapon pontoz?


Őőő… Ezt most nem értem? Sebaj, ugorjunk.


> azért, mert 5000%-os a túljelentkezés


Egy adott településen nem kizárt, bár ez az 5000% kicsit túlzónak tűnik országos viszonylatban. De ahogy írtam is, ha ugyanarra az állásra jelentkezik egy 8 általánost végzett, meg egy érettségizett ember is, akkor – ha egyéb szempont nincs –, tuti, hogy az érettségizettet veszik fel, mert miért ne.

2017. máj. 15. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!