Megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
a tegnapi nap folyamán figyelmes lettem, hogy egy férfi egy nőt ráz, közbeléptem és felszakítottam az illető arcát, illetve betörtem az orrát én 15 éves vagyok 2 éve boxolok a "támadó" azzal fenyegetőzött, hogy feljelent meg ilyenek amennyiben tényleg feljelent aggódjak? a hölgy illetve egy szemtanú férfi is tanúskodik velem, ha szükséges jah a férfi a 20-as 30-as éveinél járhat

2017. máj. 15. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha a hölgy igazolja amit mondasz akkor nem
2017. máj. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

a súlyos testi sértést semmivel nem tudod igazolni ebben az esetben (már ha tényleg csontja tört).

Ha elment látleletet vetetni és feljelentést tenni, akkor relatíve bajban vagy, bár valószínűleg 15 évesen nem kapsz semmit, csak a szüleid egy idézést és egy meghallgatást.

2017. máj. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de az ilyen nem minősül önvédelemnek?
2017. máj. 15. 19:25
 4/6 A kérdező kommentje:
mármint asszem van vmi olyasmi, hogyha aktív a bántalmazó cselekmény, és ha életet veszélyeztet valaki, akkor te is megölheted őt vagy valami hasonló egyensúly akármit olvastam
2017. máj. 15. 19:27
 5/6 A kérdező kommentje:
meeg amitől félek még.. a boxtól eltilthatnak?
2017. máj. 15. 20:06
 6/6 anonim ***** válasza:

egy nő rázása még nem éppen a gyilkossági kísérlet kategória..

Önbíráskodni meg megint nem mehetsz oda, szépen kihívod a rendőrséget.

Egyébként kétlem, hogy eltiltanának a boxtól, de fene tudja.

2017. máj. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!