Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért lett hagyomány a keringő...

Miért lett hagyomány a keringőzés szalagavatón?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért kell ennyi eseményt belesűríteni az utolsó iskolai évünkbe. A ballagás, bolondballagás rendben, de a szalagavató pontosan miért olyan különleges? Főleg a keringőzés? Hogy az unoka esküvői ruhában és magassarkúban botladozik egy frakkos osztálytársa karjaiban? Valamiért nagyon távol áll tőlem ez az egész. Van olyan ember aki kifejezetten élvezte a keringőt?

2017. máj. 16. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Régebben a szalagavató csak egy iskolán belüli ünnepség volt. Csak ma csinálnak belőle ekkora felhajtást.

Talán azért a keringő, mert a többi tánc még nehezebb lenne. Tangó, fox, szving, esetleg csárdás nem lenne menő.

2017. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
6%
Sok kicsi lány egy estére szeretne hercegnő lenni,emlékszem amikor engem kért fel egy lány mert kevés fiú volt,én meg megmondtam neki hogy burzsujokkal nem tárgyalok :D
2017. jún. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy kis töri: a fiatal nemeseket nagykorúságuk elérésekor vitték el a bálba, a felnőtt társaságban ekkor mutatták be őket, ők voltak az első bálozók. A bálokban a keringő volt a klasszikus tánc, a "sláger".

Az időközben kialakuló, tehetősebbek számára elérhető iskolarendszerben a végzős diákok kora azonos az első bálozókéval, így adódott a két dolog összekötése.

Így hosszú évek során kialakuló hagyomány lett az iskolában végzők (egyik) első bálja a szalagtűző vagy szalagavató.

Ma már több szintű az oktatás, több ballagás is van, így a szalagavatók a mérföldkő jellegükből kissé vesztettek. Emellett a bálozás és a keringő is kiveszett a társasági életből, ma más zenére és mást táncolnak. Vannak iskolák, ahol nincs is keringő, vagy van, de választható a részvétel.

Ha már egyszer van keringő, akkor a közösségtől, a partnertől, a tánctanártól, illetve a személyes képességektől és hozzáállástól is nagyban függ, hogy mekkora élmény végigcsinálni. Sokaknak egy igazán kellemes élmény marad. Sokan csak "túl vannak rajta".

2017. jún. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!