Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elönyök és hátrányok?

Elönyök és hátrányok?

Figyelt kérdés
Ha munkás vagy lehet jó fizetésed, nőd, pasid, viszont hátrány, hogy tönkre mehet az egészséged, mintha a munka és az orvosok összeköttetésbe lennének, ha megbetegedsz ezáltal, fordulj orvoshoz, előny hogy az orvos kezel, nem halsz meg, de itt is már belekrveredtél egy ördögi körbe, ugyanis gyógyítani nem fognak, esetleg mérgezni, mellékhatások által, újjabb gyógyszerek. Ha hajléjtalan vagy megmarad az egészséged, de nagyon elítélnek, sosem érzed át az élet örömét. Szerintem az emberek úgy lettek kitalálva,mint az állatok, szabadon éljenek, csináljanak amit akarnak, kerüljék a stresszt ha akarják stb. Szerintetek hülyeség ez az elmélet? Szerintem nagy hülyeség a pénz, a fizetőeszköz? Tényleg nagyon mocskos a világ ezáltal.
2017. máj. 21. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerinted a hajlektalanok egeszsegesek? Szerinted meddig lenne eletkepes egy penz nelkuli rendszer?
2017. máj. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mások is gondolják hasonlóképp, mint te. Páran kimentek azt hiszem, Izlandra, és ott mint egy "törzs" élnek. Van vezetőjük, de nem diktátor szerűség, mert náluk demokratikus diktatúra van, hogy hogyan hozták össze, azt nem tudom. De ők boldogan élnek, és örülnek az új embereknek, de szabadon távozhat is bárki, viszont ott fel van osztva a munka. Tehát dolgozni mindenképpen kell, hogy élni tudjanak. Meg aloeverát termesztenek, és azt eladják. Szerintem jól éreznéd magad ott. :) Amúgy, valóban hülyeség a pénz, de nem maga a funkciója, csak az, hogy túl van értékelve. Mert pl ha te pék vagy, de szeretnél húst enni, akkor max csak kenyérért adnék húst neked. Szóval kell, hogy egységes legyen. A mai kor emberei, pedig már szerintem képtelenek lennének a szabadságra. Elkényelmesedtek, és az egészségük sem megfelelő.. De amúgy a stressz, pont az életbenmaradást szolgálja, szolgálta régen. Mint a félelem is.Ezeket nem lehet kikerülni. De mindentől függetlenül, te lehetsz az, aki akarsz, csinálhatsz azt amit szeretnél. Ha van elég akaratod hozzá. Ha nincs, hát legyen! :)
2017. máj. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
#2-vel kell egyet értenem. Neki van igaza. #1kérdésre, kérdéssel válaszolsz?
2017. máj. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A jövedelemszerzés módján lenne mit javítani idehaza. Az 50-es évek erőszakkal munkássá akart átnevelni mindenkit. Nem meglepő hogy a tanyán élő és ott szabadon és boldogan jól megélő gazdák közül néhány öngyilkos lett mikor nincstelen munkást csináltak belőlük. A szüleimnek volt egy gazdaságuk, majd városi munkásként jöttem rá igazán arra hogy egy saját tanyán megélni kész szanatórium, gyógyüdülő. Például épp kéznél van egy-egy toszkánai szomszédmentes ház képe, ahol a körötte lévő birtok biztosítja a megélhetést. Hát az nem ugyanaz mint gyárban dolgozni, ami nem is a miénk.

[link]

[link]

Vagyis nem maga a munka okoz gyötrelmet. Hanem a módszer. Meg a pénzteremtési kényszer. Vagyis bármit el kell vállalnod hogy a rezsit kifizethesd. Míg régen egy tanyán nem volt rezsi, így pénzteremtési kényszer sem.

Valamikor évet halasztottam a fősulin és addig a szüleimmel voltam otthon és a gazdaságukban tevékenykedtem. Az volt életem legszebb és legboldogabb időszaka. Ráadásul többet léptem előre az életben mint később munkavállalóként. A szabadságnak nem szükségszerű velejárója az hogy hajléktalan szinten él valaki. Sőt tapasztalatom szerint szabadon nagyságrendekkel lehet jobban élni mint "modern rabszolgaként".


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."

2017. máj. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3: ne vedd valasznak, csak kivancsi vagyok a kerdezo ezekrol mit gondol, o vegletekbe gondolkodik. Engem is foglalkoztat a tema, jo dolog ha nagyreszt onellato valaki
2017. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!