Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nincsenek forgalmas...

Miért nincsenek forgalmas csomópontokon nyilvános postaládák?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok, de biztos ez a helyzet máshol is: miért nincsenek KÖZTERÜLETEN, mindenki számára nyitvatartási időkön kívül is megközelíthető postaládák??? Nem lenne egyszerű átszállás közben bedobni néhány levelet? Nem kér enni, nem kér fizetést, nem kell helyette a Postán feltartani a sort, csak üríteni kell (ez még mindig kisebb költség). Ezt már kiírtam a Járókelőre is, de a Posta nem méltóztatott válaszolni.

2017. máj. 25. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Az igaz hogy sokat megszüntettek(állítólag 50%-ot)de még vannak,pl.nálunk mindkét posta előtt van 1-1 kirakva hogy mondjuk zárás után be lehessen dobni a leveleket.

Amúgy meg nyitott szemmel kell járni,már volt hogy egy lakótelepen jártam és rácsodálkoztam hogy egy kereszteződésben megláttam egy postaládát amit addig soha nem vettem észre...

2017. máj. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Két apróságot ne felejts ki a számításból, kérdező:


1: Az emberek jelentős részének nincs otthon bélyege, illetve nem tudják, mennyit kell felragasztani, ezért állnak a postán sorba. Ezen nem segítene a postaláda.


2: A ládák ürítése járművet és embert igényel. Számold ki mennyi idő lenne csak naponta egyszer üríteni egy budapestnyi terület valamennyi forgalmas csomópontján. Annak az embernek (bár inkább embereknek?) fizetést kell adni, az autóba üzemanyag kell, azt szervizelni kell...

2017. máj. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Postakész termékekről hallottál már?

2. Olcsóbb lenne huszonnégy órában nyitva tartani egy ablakot, ahol csak mérethatár alatti leveleket lehet feladni? (Mert egy postaláda ennyit tud, de ezt nagyon jól.)

2017. máj. 28. 19:40
 4/5 anonim ***** válasza:

1: Az esetek nagy részében levelet ad fel az ember, nem előre felbélyegzett, postakész holmit.


2: Nem. Olcsóbb a normális nyitvatartási időben a postán fogadni az ügyfeleket.


Ha te annyira lusta vagy elfoglalt vagy, hogy nem vagy képes/hajlandó a postára elfáradni, akkor még mindig kérhetsz egy futárszolgálatot, hogy vegye fel a küldeményedet a tartózkodási helyeden.


Ja, hogy ez neked pénzbe kerül? Hát, semmi nincs ingyen.

2017. máj. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1. "Postakész holmiból" elég évente vagy még ritkábban egyszer bevásárolni, és elég sokáig el tud belőle levelezgetni az ember. Elég akkor bemenni, ha túl nagy a küldemény. Mégis kik azok, akik egy képeslapon kívül bélyeggel szórakoznak?


2. A nyitvatartási [a Postánál értsd: munka]időben sorban állók kiesett, várakozással töltött idejükben mennyi értéket tudtak volna termelni?

2017. máj. 28. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!