Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan változtassam át az...

Hogyan változtassam át az erős akcentusomat angolra, hogy normális legyen?

Figyelt kérdés

2017. máj. 27. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Kábé sehogy, 3 tized másodperc alatt leveszik, hogy utólag tanultad a nyelvet, és minimum 14 voltál, mikor kiköltöztél Angliába. Ha még olyan 10 évesen kezdi el az ember tanulni az őslakosoktól a nyelvet, akkor esélye van akcentus nélkül beszélni, később már csak a nagyon mázlisták képesek elsajátítani a helyi kiejtést tökéletesen.

Az akcentus miatt ne aggódj - mondom én, aki utálja, hogy van akcentusa - kifejezetten tetszik nekik, de legalább is a legtöbbjüket nem zavarja.

Engem is zavar, pedig azt mondják, hogy nincs erős akcentusom. Sőt, párszor előfordult már, hogy Angolnak néztek...egy esetben egy Angol hitt Angolnak. Mondjuk hozzátartozik a dologhoz, hogy mindössze pár szót váltottunk mindig több hónapon keresztül, mikor egyszer hallotta, hogy más nyelven beszélek. Akkor jegyezte meg, hogy hát ő azt hitte, hogy Angol vagyok:D

Hiába próbálkozol, úgyse tudod levetkőzni, inkább próbáld meg úgy felfogni, hogy ez tesz téged különlegessé. Nekik van az a bunk paraszt helyi kiejtésük neked meg egy szép magyaros akcentusod.

2017. jún. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most nagyon feldobtad a napomat..ment a zöld :D
2017. jún. 1. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!