Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elmennétek Olaszországba?

Elmennétek Olaszországba?

Figyelt kérdés
Adott egy olyan lehetőség, hogy kimehetek 2,5hónapra Olaszországba tanulni. Ez mind jó, csak nem tudom menjek e. Nemakarom itthon hagyni a családom, a párom. Ő is mondja, hogy ne hagyjam ki,de látom rajta, hogy azért kicsit ő is bizonytalan. Szerintetek? Igaz nem lesz lehet mégegyszer ilyen lehetőség, de félek bárhogy döntök megbánom. Ti mit tennétek?

2017. máj. 29. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:

A jó döntést csak te tudod meghozni, bárhogyan is döntesz, annak lesz egy pozitív oldala, és valami, amit be kell áldozni érte. Ha mész, akkor pozitív, hogy tanulsz, világot látsz, tapasztalatot szerzel, viszont addig távol leszel a szeretteidtől. Ha maradsz, ott lesznek a szeretteid, viszont kihagyod az utat.

Velem is volt hasonló szitu: felvettek pótfelvételivel az általam vágyott szakra, csak egy olyan suliba, ami nagyon messze volt a lakhelyemtől. Én nagyon szerettem volna tanulni, így belevágtam, elmentem koliban ottlakni, de nem éreztem jól magam távol az otthonomtól, így hazajöttem. Később beadtam a felvételit ugyanarra a szakra, csak egy közelebbi suliba. Tapasztalatnak jó volt, nem bántam meg. Ha nem mentem volna el, nem tudtam volna azt, hogy mire mondok nemet.

2017. máj. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
De ez az én személyes tapasztalatom. Neked azt tudom mondani, hogy ha van rá lehetőség, akkor adj magadnak egy kis időt, hogy alaposabban átgondold.
2017. máj. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy olyan lehetőséget hagynál ki, ami az életedet hosszútávon is előnyösen befolyásolná. Nagy kisfiú-kislány vagy, a családod kibírná nélküled. A párodnak pedig valóban hiányoznál, de ha valóban a párod, és nem csak kihasznál, akkor megvár. Gondolj bele, apád még sorkatona volt egy vagy két évig, és jó volt, ha félévente kimenőt kapott. Ez a két és fél hónap semmi.


Ha viszont egy nyámnyila takonypóc vagy, aki másoktól várja, hogy abajgassák, és ellássák a nap 24 órájában, akkor inkább maradj otthon, mert nyilvánvaló, hogy a 2,5 hónap alatt neked kell gondoskodni pl. mosás stb.-kről.

2017. máj. 29. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2,5 hónap kibírható. Szerintem menj, mert lehet később nem lesz ilyen lehetőséged.
2017. máj. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2017. máj. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mentem 18 évesen nyári munkára.Aztán ottragadtam 2évre,mert tetszett.
2017. máj. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen mennék. Mondjuk én szeretem Olaszországot szóval végképp.

Sokat agyalsz ezen! De én azt mondom mivel új környezet, így el fog telni gyorsan ez a kis idő. Na meg van internet, nem kell aggódnod nem tudtok egymásról...

2017. máj. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. Nem nem egy nyámnyila stbstb vagyok csak kíváncsi voltam néhány véleményre. Mondjuk igaz gyorsan eltelik az idő csak kicsit a beilleszkedéstől parázok. Amúgy 19 és lány.
2017. máj. 29. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!