Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szevasztok. Van nekem egy...

Szevasztok. Van nekem egy hajtomuves villany motorom. A hajtomuben hajtomu olaj van. Ehhez kis mennyisegu hidraulika olajat toltottem. Melegszik. Okozhatja ezt, a ket kulonbozo olaj, mely valamifele reakcioba lep egymassal? Koszonom a segitsegeteket.

Figyelt kérdés
Hogy ezt megelozoen melegedett-e, arrol nincs tudomasom, de most rendellenes a homerseklete.Esetleg mashol keressem a hiba okat?

2017. máj. 31. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, okozhatja a két különböző olaj.Engedd le, és csak hajtómű olajat tegyél bele. Ha eztán is melegszik, akkor más baja van. De legalább ezt kizártad.
2017. máj. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem szerencsés csak úgy kevergetni az eltérő olajfajtákat. Nem tudni, hogy a hidraulikaolajban lévő adalék anyagok milyen reakciókba lépnek a hajtómú olaj adalékaival. Nem tudni ennek milyen kenést módosító hatásai vannak. Célszerű lenne minél elöbb lecserélni, és kiöblíteni az olajkeverékedet.


Mindezektől függetlenül egy hajtómű melegedése normális jelenség. Hiszen tökéletes kenéskor is lépnek fel a kenőanyagban olyan belsősúrlódások, ami annak felmelegedését okozza. Pláne csiga, vagy hypoid fogaskerékjajtásnál. Ez akár 80-90°C is lehet.

2017. jún. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!