Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye a fetish...

Kinek mi a véleménye a fetish témáról? Magyarországon ez mennyire elfogadott dolog? Sok barátom van ebben a helyzetbe. Félnek hogy, rossz szemmel nézik őket miatta. Engem nem zavar. De szerintem még nem annyira elfogadott dolog ebben az országban

Figyelt kérdés
2017. jún. 13. 17:41
 1/2 2*Sü ***** válasza:
75%

> Kinek mi a véleménye a fetish témáról?


Leginkább az, hogy ez kvázi magánügy. Akinek van valami fétise, akkor van, hogy másnak van-e arról meg miért kellene, hogy véleménye legyen. Persze a legtöbb fétis nem egy, hanem két – esetleg több – ember dolga, de ez is csak rájuk tartozik, amíg ez konkrétan nem árt másoknak. Nem kell, hogy véleményem legyen más fétiséről, mert nem kell tudnom róla. Hogy a saját magánéletemben illetve párkapcsolatomban meg mi hogy van, az meg csak rám tartozik, miért kellene erről másnak tudnia?


> Magyarországon ez mennyire elfogadott dolog?


Egy kis kitérőt téve hadd válasszak szét két egymástól különböző dolgot. Különbség van aközött, hogy valamit elítélek, és valamit megítélek, illetve megfordítva különbség van aközött, hogy valamit elfogadok, vagy valamit eltűrök, tolerálok. Mondjuk aki embert eszik, azt elítélem. Aki spenótot eszik, azt nem ítélem el, de megítélem, és ezen ítélet alapján én úgy döntök, hogy nem fogok spenótot enni, mert nem szeretem. De ha szexuális témáról van szó, akkor mondjuk azt, hogy valaki homoszexuális, azt nem ítélem el. De nem is vennék részt ilyen aktusban. Nincs bajom azzal, aki meleg, de azzal már lenne problémám, ha valaki ennek a részleteiről napi szinten számot adna. (Bár ez egy hetero kapcsolat esetén is problémás, nem ok nélkül tabu téma a szexualitás a napi kommunikációban.) Van olyan fétis, amit kimondottan gusztustalannak tartok, a lehető legkevésbé sem akarok tudni a létezéséről, de ha valaki ebben leli örömét, hát tegye. Csak én ne tudjak róla, ha van erre mód. Ha valakinek pedofil vágyai vannak, azt sem ítélem el, de ott már én feltételezek mögötte valamiféle pszichológiai defektust. Viszont akinél ez a vágy tevőlegesen meg is valósul, azt már erősen elítélem, azt gondolom, hogy ez ellen viszont már fel kell lépni, úgy is mint egyén, és úgy is, mint társadalom.


Sokféle fétis létezik, a legártatlanabbaktól a legdurvábbig. Van, ami már kimondottan törvényellenes (pedofília, nemi erőszak). De ez korszak és kultúrafüggő is. Volt olyan kor, mikor az orális szex egy igen szokatlan fétisnek számított, míg egy 40 éves férfi és egy 13 éves lány közötti szexuális kapcsolat meg teljesen elfogadottnak, mondjuk az arisztokrácia körében. De igazából fétisnek onnan tekinthető valami, ha már kellően különbözik az átlagtól, tehát az elfogadottsága kicsi. Pont erre szolgál a fétis, mint jelző, hogy jelezze, hogy ez valami olyan dolog, ami kilóg a sorból, ami már nem általános és nem általánosan elfogadott.


Ilyen szempontból viszont nehéz a fétis elfogadottságát számon kérni, ha egyszerűen a fétis definíciója pont az el nem fogadottságból származik.


> Félnek hogy, rossz szemmel nézik őket miatta.


Másnak nem kell erről beszámolni. Egy párkapcsolatban – ha a fétis a partnert is érinti – meg szépen lassan lehet közelíteni a témához, és lehet olyan tempóban haladni, mikor már tudod, hogy a másik fél számára ez már túl bizarr, furcsa, amiben nem tudna részt venni, de még nem fog perverznek tartani. Persze van az a fétis, amire ez sem igaz, de az meg valószínű már racionális, objektív szempontból is problémás a dolog, tehát joggal nézhet a másik fél rossz szemmel az illetőre.

2017. jún. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Milyen fétis?Van több 1000
2017. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!