Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan tudnék csatlakozni a...

Hogyan tudnék csatlakozni a MAgyar honvédség-hez?

Figyelt kérdés
Erdélyben élő 21 éves fiú vagyok, szeretném megpróbálni a katonaságot abból is a honvédséget, nem a román hadsereget. Hogyan lenne esélyem bekerülni oda, az én esetemben mik a feltételek ? Légyszi olyan segítsen/írjon választ aki tényleg jártas a témában és nem csak szivatásképpen ír választ :/ Előre is köszönöm a válaszaitokat :)

2017. jún. 22. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor lehetek szerződéses katona, ha:

magyar állampolgár vagyok,

önkéntesen jelentkezem,

betöltöttem a 18. életévemet,

büntetlen előéletű és cselekvőképes vagyok,

állandó belföldi lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkezem,

a rendfokozati állománykategóriához minimálisan meghatározott iskolai végzettséggel (szakképesítéssel) rendelkezem,

a szolgálatra egészségi,pszichológiai és fizikai szempontból alkalmas vagyok {10/2015. (VII. 30.) HM rendelet alapján}

elfogadom egyes alkotmányos jogaimnak a vonatkozó törvény szerinti korlátozását.


[link]

2017. jún. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,ezt én is olvastam és a nagyja teljesülne is, viszont.. a rendfokozati állománykategóriához minimálisan meghatározott iskolai végzettséggel (szakképesítéssel) rendelkezem- ez azt jelenti hogy katonasulit kellene járjak ?
2017. jún. 23. 09:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Csak azt jelenti, hogyha valaki tiszt akar lenni, akkor minimum kell neki főiskola, ha altiszt, akkor érettségi... legénységi állományba csak 8 általános kell.
2017. jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm a válaszokat :) Sokat segített :)
2017. jún. 24. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!