Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyolcadik év befejezése előtt...

Nyolcadik év befejezése előtt is el lehet kezdeni szülői engedéllyel dolgozni, ha betöltötte az illető a 15. életévét?

Figyelt kérdés
És ha igen, mit lehet írni az önéletrajzba a végzettségekhez?

2017. júl. 4. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Írhatod, hogy még tanulok, illetve elvégeztem az óvodát.
2017. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. júl. 4. 11:45
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A Munka Törvénykönyve rendelkezik erről (2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről).


► Az, hogy még nem végezted el a nyolcadik osztályt, nem gátja. Iskolai szüneted van, és betöltötted a 15. életévet:

„34. § (2) Munkavállaló az lehet, aki a tizenhatodik életévét betöltötte. Ettől eltérően munkavállaló lehet - az iskolai szünet alatt - az a tizenötödik életévét betöltött tanuló, aki nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytat.”


► Szülői engedély szükséges, mivel nem töltötted be a 18. életéved, és így fiatal munkavállaló vagy:

„21. § (4) A törvényes képviselő hozzájárulása szükséges a fiatal munkavállaló” „olyan jognyilatkozatának érvényességéhez, amely a munkaszerződés megkötésére, módosítására, megszüntetésére vagy kötelezettségvállalásra irányul.”


► Mivel nincs semmilyen végzettséged (alapfokú iskolai végzettség, azaz nyolc általános a legkisebb), nem tudsz ilyet megadni.

Nem tudom, milyen munkára jelentkezel, de lehet olyan gyakorlati tudásod, tapasztalatod, ami ott hasznos. Például, mezőgazdasági munkánál előnyös, ha valaki kiskorától aktívan részt vett családi föld művelésében. Vagy, például asztalos műhelyben jól jön, ha valaki kiskorától segített a nagyapja, szomszédja asztalos műhelyében. Ha van ilyen, azt beírhatod az életrajzodba; persze, nem végzettségként.

2017. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!