Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha a munkáltatóm...

Mit tehetek ha a munkáltatóm nem tartja be a megígért beosztást?

Figyelt kérdés

Azt ígérte a munkáltatóm, mikor felvett, hogy 4 műszakos beosztásban kell majd tevékenykedni ( 12 óra munka 2 egymás utáni napon, aztán 2 nap pihenő). Az első 4 hónapban ez így is volt. Aztán gondolt egyet és kitalálta, hogy 3 műszakban kell járnom. Nem szűnt meg a cégnél a 4 műszakos munkarend, több kollégám is úgy jár, ugyan abban a beosztásban, mint én. Nagyon nagy szükségem lenne hétköznapi pihenőnapra, ezért nem igazán tudom vállalni ezt a beosztást. Beszélni lehetetlen a főnökkel.

Mit tudok tenni? ledolgoztathatja a felmondási időt, ha nem tudom vállalni a 3 műszakos beosztást és azért vagyok kénytelen kilépni? Hová fordulhatok ahol segíteni tudnak nekem? A szerződésben csak annyi szerepel, hogy több műszakos munkarend, a 4 műszak és később a három műszak csak szóban lett említve.



2017. júl. 4. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj fel a HR-re, ne a főnököt keresd.
2017. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ott annyit mondanak, hogy beszéljem megy a műszakvezetővel, aztán az üzem vezetővel. Az üzem vezető egy farok (bocs a kifejezésért) Az pont leszarja. Annyit mond ez a cég érdeke és így kell járni. De nem mindenkinek változott ilyenre a munkaideje. Ugyan páran örültek neki, mert így szabad lett a hétvégéjük, de nekem így nagyon nem jó.
2017. júl. 4. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!