Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A románok is cigányok?

A románok is cigányok?

Figyelt kérdés
2008. okt. 17. 16:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
76%
megkérdezhetem hogy ti hogyan gondoljátok??
2008. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim válasza:
84%
egyetertek veled!
2008. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
69%
En is roman vagyok es utalom azokat akik leneznek ezert!!!!!
2008. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 A kérdező kommentje:
én ugy gondolom hogy a cigányok és a románok testvérek és azt beláthatjátok hogy a cigányok és a románok közt nagyob az ösztartás mint a román-magyar vagy a cigány-magyar közt
2008. okt. 19. 12:37
 15/84 anonim ***** válasza:
65%

miket irt az egyik válaszadó hogy minden oláh román? már hogyan lenne?:)

a román az csak a nemzetiség,a cigány meg az etnikai hovatartozás,kisebbség, vannak román cigányok,magyar cigányok,cseh cigányok,bulgárok,szlovákok stb. de az oláh az meg a cigányoknak az egyik fajtája,szval inkább ugy szol a szabály h minden oláh cigány,nem román,mer a románok nem egyenlöek a cigányokkal:)pl lehet vki oláh cigány...de lehet beás cigány is és köszörüs cigány is-

üdv egy oláh cigány

2008. okt. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim válasza:
64%

"És egy román mit keres magyar oldalon? Honnét tud egyáltalán magyarul?"


Talán onnét, hogy nem olyan bunkó mint te.

2008. okt. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 A kérdező kommentje:
dik
2008. okt. 24. 10:17
 18/84 anonim ***** válasza:
93%

Valahogy ez a kérdező gyanús nekem, nem vagyok biztos benne, hogy tényleg komoly a kérdés. De mindegy.


Konkrétan arra reagálnék, hogy a románok és cigányok testvérek, meg hogy összetartanak.. Ugyanmár!:)) Van pár román gyerek ismerősöm, az ország minden pontjáról, jó fejek nagyon. Tőlük érdeklődtem volt egyszer, amikor Bukarestbe kellett mennem, és be voltam rezelve, hogy hú, akkor most magyarként leharapják a fejem, meg ilyesmi. Ők állították, hogy pl. az alföldi románok és a moldovai románok között sokkal kiélezettebb a feszültség, mint a magyarok és románok között.


Egyébként megleptél ezzel, hogy magyarul írsz, és románnak vallod magad, aztán meg "dik"-kel, mint Győzike.:)) Szerintem az összes nemzetiségi kérdés baromság, csak arra szolgál, hogy egyik ember különbséget tehessen önmaga és egy másik között. Ebből pedig gyakran születik a feszültség. Ha román és magyar, akkor azt hozzák fel, ha mindkettő magyar, akkor RMDSZ és MPP pártok miatt eszik egymást, ha ugyanazon párthoz húznak, akkor az egyik csíkszeredai a másik meg udvarhelyi, ha pedig mindkettő csíki, akkor két különböző focicsapatnak drukkolnak. Agyrém!


Miért nem lehet a közös dolgokat keresni egymásban?

2008. dec. 10. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
70%

A 8adik válaszolónak: Én is román vagyok, azaz hogy román nemzetiségű. És tudod létezik az a fogalom, hogy kisebbség. Oh..hogy te még nem hallottál erről..hát mit mondjak..a google jó barátod...és gondolom a wikipediával sem állsz haragban.

Meghát tudod vannak nyelvtanulási lehetőségek. Például ezért tud sok ember az anyanyelvén kivül más nyelveket is-angol, német, olasz stb. Na, remélem, igy meglátod az élet értelmét. BUNKÓ

2008. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
76%
Jaj istenem.Ez pont olyan dolog,amikor megkérdezik,hogy a magyarok is cigányok?
2008. dec. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!