Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kiakarom probalni magamat...

Kiakarom probalni magamat szineszkent valaki adna otleteket?

Figyelt kérdés
Tudom hogy elkene menni gyakorolni szakkorokbe meg tanulni iskolaba de meg az se biztos hogy jo lennek e benne ezert kiakarom probalni mielott elmennek rendes helyre arra gondoltam hogy otthon gyakorolnek es kiprobalnam magam es ha jol menne akkor foglalkoznek vele komolyabban de nem tudom hogy kene ebben kene a segitseg valakinek van otlete? Mondjuk egy film jelenetet probaljak eljatszani vagy egy szinesz mimikajat mozdulatait? Elore is koszonom:)

2017. júl. 16. 20:32
 1/2 anonim válasza:

Én is pont ugyanebben a helyzetben vagyok. Felkeltette az érdeklődésemet a színészet, de nem tudom hogy jó lennék-e és egyelőre nem lenne időm szakkörre járni meg szerintem nem is olyan egyszerű jó helyeket találni, ahol van drámaszakkör.

Szerintem amikor nézel filmeket, sorozatokat, próbáld meg megfigyelni a színészeket. Utána is olvashatsz kulisszatitkoknak vagy nézhetsz werk videókat, ha van. Szerintem a színházak éjszakája is érdekes lehet, bevezet a színházak kulisszái mögé. Szeptemberben lesz, én mindenképp el szeretnék menni, mert kíváncsi vagyok. Van egy jó magyar sorozat, Csak színház és más semmi, ha gondolod, nézd meg, eddig két évad van (ha jól tudom most ismétlik a Dunán), tulajdonképpen a színházi életről szól. Megmutatja a színházat belülről és humor is van benne.

Ezen kívül olvass hangosan, ha van kedves tanulhatsz verseket, de szerintem elég az is, ha elolvasod őket. Én csináltam olyat, hogy elővettem egy regényt és felolvastam a párbeszédeket, hangsúlyoztam. Például ha mérges a szereplő, akkor mérgesen mondom azt a részt stb.

De ahogy írtad, el is játszhatsz jeleneteket.

Ha van lehetőséged, menj gyakran színházba, ha tetszik egy darab.

Olvass sokat, az is fejleszti a szókincsedet. Szerintem nagyon fontos, hogy egy színész tudjon szépen beszélni, ne dadogjon, ne nyávogjon, ne "énekeljen", és tudjon hangsúlyozni.

Ha otthon jól begyakoroltál és úgy érzed jól megy, ha van időd, beiratkozhatsz színész szakkörre vagy valami casting ügynökséghez, és így ha szerencséd van, kaphatsz kisebb-nagyobb szerepeket vagy statisztaszerepet.

Ha szeretsz/tudsz énekelni, táncolni, ajánlom hogy azt is fejleszd.

Nekem ezek a terveim, aztán meglatjuk mi lesz. Neked is sok sikert!

2017. júl. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszod:)
2017. júl. 30. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!