Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell könyvet írni?

Hogyan kell könyvet írni?

Figyelt kérdés

Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy hogyan kell átlátható vázlatot készíteni, ami segíthet a cselekmény megírásában. Nem tudom, milyen szempontok alapján rendezzem a szálakat.

Ha van rá mód, csak az válaszoljon, akinek van bármilyen írása tapasztalata! Köszönöm :)



2017. júl. 20. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy írtam, hogy nagyjából kitaláltam a történetet, hogy honnan hova akarok eljutni. Aztán a legtöbb ötletem írás közben született. Egy notesszel mászkálok, ha valami eszembe jut, felírom, aztán vagy belekerül vagy nem, de mint ötletet mindig feljegyzem, mert az a tapasztalatom, ha nem írom fel, tuti elfelejtem. Egy csomó felesleges jegyzet gyűlik így össze, de az nem baj, volt, hogy egy másik történetnél viszont felhasználtam. Mindig tartsd szem előtt, hogy aki olvassa, nem lát a fejedbe, tehát úgy kell a cselekményt vezetni, hogy érthető legyen és ami a legfontosabb, fenntartsa az érdeklődést. Személy szerint számtalan könyvet tettem le a kezemből a 20-30 oldal után.
2017. júl. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha megvan már a fejedben hogy nagyjából mit akarsz, akkor kipróbálhatnád a hópihe-módszert. Nekem nagyon sokat segített. Annyi az egész hogy először leírod miről szól a sztori egy-két mondatban, utána bekezdésben, és mindig egy kicsit bővíted. Itt egy részletes leírás hozzá ha gondolod: [link]
2017. júl. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!