Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak Németországban és Ausztriában nyári diákmunkára 16 évesen?

Figyelt kérdés
Már nem idén,hanem csak jövő nyáron kezdenék el dolgozni. Elsősorban azért német vagy osztrák helyek érdekelnének,hogy addig is tanuljam a nyelvet. Németül szinte folyékonyan beszélek, de angolt is tanulok. Ha nincs túl sok esélyem külföldi munkára, akkor itt Magyarországon is találnék valamit (remélem :D) csak gondoltam a nyelvtanulás szempontjából mégis más lenne egy német anyanyelvű területen. Válaszokat köszönöm :)

2017. júl. 20. 17:44
 1/1 anonim válasza:
Én Németországgal kapcsolatban tudok nyilatkozni, mert itt élek, de ugye itt tartományonként vannak jelentős különbségek. 16 éves kortól a legnépszerűbb diákmunka felénk az újságkihordás, de az csak heti 2x. Szóval nyárra nem ajánlom, az inkább suli mellett jó. Különféle gyárakban gyakran vesznek fel diákokat nyárra, ez mindenféle szalagmunka, napi 7-8 órában, ezt 2-3 hónappal nyár előtt megtalálhatod hirdetésként. Ezenkívül viszonylag sok hotelbe vesznek fel diákokat kisegíteni, mert az állandó alkalmazottak nyaralnak. Nekem egy kisebb hegyi hotelben volt diákmunkám, és nagyon szerettem. Nagyrészt takarítani kellett, vagy a reggelinél besegíteni és bár pincérkedésből semmi tapasztalatom nem volt, ez a főnököt és a vendégeket nem zavarta. Mondjuk ne egy 5*-os szállodát képzelj el, de azért mindig teljesen tiszta és rendezett volt, nem egy pocsék turista szállás szintű. Emellett van a tipikus árufeltöltő és fagyiárus, amik nem rosszak és az utóbbihoz a nyelvtudás előny, de elég kevés hely van. Jelenleg ennyi ugrott be. Ha kérdésed van, írj nyugodtan privátban! :)
2017. aug. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!