Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem vagyok 17 évesen öreg...

Nem vagyok 17 évesen öreg ehhez? (többi lent)

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Körülbelül 1 éve folymatosan zongorázok, csak úgy magamtól kezdtem el. Már az elején tudtam folyamatosan játszani, tehát nem akadozóan (oktató videókból tanultam). A kotta olvasás nem régiben kezdtem el konkrétan a héten és lassan ugyan, de már tudom a hangok helyét, a jeleket, tehát tudok kottát olvasni. Fogalmam sincs, hogy valóban megérné-e, van-e hozzá tehetségem, de mindenképp szeretnék magántanárhoz menni, hogy még is csak megtanuljam a helyes kéztartást és, hogy nagyon jól menjen a kottaolvasás. Úgy érzem eddig nem volt motivációm a jövőre, hogy mi is szeretnék lenni, mi az amivel szívesen foglalkoznék. Viszont. A zongora a kezdetektől fogva érdekelt és most érzem úgy igazán, hogy hajlok afelé, hogy a zenével foglalkozzak. Vannak napok, hogy napi 7-8 órákat csak gyakorlok, tehát a motivációm töretlen. A kérdésem csak az: Nem vagyok ehhez öreg? Nem kezdtem el későn zongorázni? Lehet még belőlem valaha kiváló zongorista, vagy hagyjam a fenébe?

2017. júl. 20. 23:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában 7-9 éves korban szokták kezdeni, vagy akár hamarabb, de sosem késő. Keress egy tanárt, akár zeneiskolába is beiratkozhatsz. Hogy mennyire vagy tehetséges, majd kiderül.
2017. júl. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy általában akkor kezdik, de akkor még semmilyen hangszerünk sem volt így nem éreztem rá késztetést. (utólag persze nagyon bánom már...)
2017. júl. 20. 23:10
 3/13 A kérdező kommentje:
És az lenne a kérdésem, ha keményen és lelkiismeretesen gyakorlok -természetesen tanár mellett- akkor van-e rá esély, hogy akár zeneművészeti egyetemre is mehetnék?
2017. júl. 20. 23:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon tehetséges vagy, akkor igen. Normál esetben ehhez 10 év tanulás kell. És persze nem csak zongorázni kell veszett jól, hanem szolfézsból és zeneelméletből is fel kell készülni.
2017. júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, igen. Engem tényleg érdekel és komolyan is veszem, éveket is rászánok mert tudom, hogy szükséges. De majd elválik, hogy valóban van-e hozzá tehetségem.
2017. júl. 20. 23:30
 6/13 anonim válasza:
100%
Én 5-6 évesen kezdtem szolfézst tanulni zene iskolában, 7 évesen kezdtem el alap hangszernek a furulyát, majd 10 évesen jött hozzá a zongora. De sose késő elkezdeni, ha igazán szeretnédd. Viszont tényleg mindennap le kell ülni a zongora elé és gyakorolni, ha komolyan gondolod.
2017. júl. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Szia. Sose késő elkezdeni. Ha igazán szereted amit csinálsz, akkor sok sikert. Én 12 éve űzöm az ipart, de ez nem jelent semmit. Hogyha tényleg ilyen jól megy, akkor érdemes vele foglalkozni. Sokra viheted vele. Egyébként megkerérdezhetem hogy min játszol? Zongora vagy szinti? További sok sikert hozzá. Hidd el, Megyeri vele foglalkozni ☺️
2017. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szintin kezdtem, de már úgymond kinőttem így tervben van egy rendes zongora megvétele. Igazából sose volt problémám egy-egy zene megtanulásával, mindig megtanulom aztán fejből lejátszom, de majd elválik, hogy tényleg annyira ügyes vagyok-e.
2017. júl. 21. 11:33
 9/13 A kérdező kommentje:
Sokazor volt, hogy meghallottam egy zenét aztán csak leültem és hallás után megpróbáltam eljátszani -többnyire sikerrel -. A tanárt pedig szeretném még idén elkezdeni.
2017. júl. 21. 11:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem nem keso. Valoszinuleg nem leszel vilaghiru zongoramuvesz, de valoszinuleg azok sem lesznek azok akik 5 evesen kezdtek. Azert meg viheted valmire. A legfontosabb egy nagyon jo tanar. Sok sikert!!!
2017. júl. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!