Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha Németországban szeretnék...

Ha Németországban szeretnék munkát vállalni, eleinte, amíg nem találok munkát, milyen támogatásokat igényelhetek? (Ha vannak egyáltalán ilyenek)

Figyelt kérdés
Eleinte bármilyen munkát elvállalnék, de szeretném tudni, hogy amíg nem találok valamit, jogosult vagyok-e a valamilyen támogatásra? Olvastam pl. h nyelvtanfolyamra jelentkezhetek, amit jelentősen támogatnak. Köszi szépn előre is a válaszokat!!

2017. júl. 22. 00:31
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Jelentősen támogatnak, ha sikeresen el is végzed. Ha nem akkor kifizettetik veled az egészet. Amúgy meg a felét így is fizetni kell, ingyen nem fognak elküldeni. Ha egyáltalán elküldenek és nem munkát ajánlanak majd elsőként...
2017. júl. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Van valamilyen munkakeresesi támogatás is? Azok, akik erre a tanfolyamra járnak, és nyilván még nem tudnak németül, miből élnek?
2017. júl. 22. 09:56
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Felejtsd el ezt a segélyből megélés dolgot. Túl sokan csinálták túl sokáig, és ez már a németeknek is sok volt.

Munkanélkülit akkor kapsz, ha előtte már dolgoztál. A nyelvtanfolyamot sem támogatják már száz százalékosan.

És hol fogsz lakni, miből étkezel, hogyan jársz be a munkahelyedre, ha semmid nincs? Ez nem így működik.

2017. júl. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Hát igen, nem fognak csak ugy eltartani, arra ott van nekik a sok menekult... Neked elsokent szerintem munkat fognak ajanlani, es valoban: hol fogsz lakni, mert ezt is megkerdezik majd. Tovabba van-e autod pl? Munkanelkuli segely csak x ido munka utan jar, ha jar...a nejem lehuzott 2 evet de annyi papirt es minden szar igazolast kertek, hogy hagytuk a pi*csába, 1 honaprol lett volna szo, mert azota talalt masik munkat...tobbe kerult volna allandoan bejarni es elintezni, mint amennyit valszeg kapott volna... nem adjak am azt olyan olcson, meg a seg*lyukad is atvilagitjak...
2017. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi szépen a választ! Légyszi ne abból indulj ki, amit az előző troll írt: szólnom kellett a moderátornak, hogy törölje ki a válaszait és a megmaradtból is valamit: szóval ha a kérdésemet olvasod, és nem az ő mocskolódását, akkor láthatod, hogy nem akarom, h bárki is eltartson, életemben nem voltam még munkanélküli. írtam h bármilyen munkát elvállalok, tehát arra kérdeztem csak rá, hogy amíg nem találok bármilyen munkát, addig mi van? A válaszod alapján úgy látom, hogy munkanélküli nincs, oké. Semmilyen támogatás nincs az első mondjuk egy hónapban? Furcsa, hogy a menekülteknek meg van, ezt nem értem... És még egyszer: nem azt akarom, hogy eltartsanak, van viszonylag sok munkatapasztalatom, diplomám, fiatal vagyok stb, nem hiszem h belátható időn belül ne tudnának vmi munkát adni.
2017. júl. 22. 16:53
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 Nem kell ez a migráncsozás! Már nagyon unalmas és ráadásul rasszizmus/diszkrimináció. Nem a származástól függ az ember természete.
2017. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!