Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nézitek le a dadogókat/b...

Miért nézitek le a dadogókat/beszédhibásokat?

Figyelt kérdés
Akinek beszédhibája van, az gyakran belekényszerül egy balf. szerepbe, mert másmilyen nem is tud lenni, miközben azon kell erőlködnie, hogy kimondjon 1-1 szót. Az ismerőseim / munkatársaim megbecsülnek, de az idegenek között úgy érzem magam, mintha egy elmegyógyintézetből szabadultam volna. A bolti eladótól kezdve a postásig úgy néznek rám, mint egy idiótára.(egyébként tudományos területen tevékenykedek) Néha nagyon nehezen mondok ki bizonyos szavakat, máskor szinte folyékonyan beszélek.

2017. aug. 1. 01:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne általánosíts! Én pl. cseppet sem nézem le a dadogó/beszédhibás embereket, ha amúgy értelmesek. Lenézem viszont azt, aki buta, mint a föld, vagy beszédhiba nélkül se tud beszélni. Pl. ööö...izé...oszt'...bammeg mán te izé.
2017. aug. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A látszólagos általánosítás részben figyelemfelkeltés célzatú. Nyilván sokféle ember van, sokféle gondolkodásmóddal. Általában az alacsony intellektussal rendelkezőkre jellemző ez a mosoly+lenézés, és elég sokan vannak. Itt nem arról van szó, hogy nem kell mások véleményével foglalkozni, de így elég nehéz jól érezni magunkat. A média is hibás ebben, minden filmben a dadogós egy félénk balf. Aki dadog az nem lehet vagány? Olyan filmet miért nem csinálnak? Az összesben egytől egyig töketlen mindegyik.
2017. aug. 1. 01:59
 3/10 A kérdező kommentje:
*kivétel -> "A király beszéde"
2017. aug. 1. 02:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem nèzzük le! Aki pedig lenèzi Őket az magát minősíti ez által....
2017. aug. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert értelmi fogyatékosnak hisznek miatta és/vagy elsőre meglepődnek, amikor meghallják a beszédedet.
2017. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Ké-ké-kérdezőkém, ne-neked kisebbségi ko-ko-komplexusod van.


Egyrészt, ki-ki-kikérem magamnak az általánosítást - akkor is, ha megmagyarázod mindenféle ki-ki-kifogásokkal. Másrészt ha abból indulnál ki, hogy mi van a filmekben, hát, apám...


Na mindegy, nem akarok veled ve-ve-ve... vitázni, mert akinek ilyen komplexusai vannak, az úgysem meggyőzhető.

2017. aug. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd a szívedre, kérdező. Evolúciós okai vannak, hogy az ember (akárcsak a csoportban élő állatok) ösztönösen igyekszik kiközösíteni az eltérő viselkedési jegyeket mutató egyedeket. Mára a kiközösítés nem játszik, de a lenéző sajnálat megmaradt.
2017. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6.-nak. A fogalmazásodból tökéletesen lehet következtetni az értelmi szintedre, látom nem sikerült felfogni, hogy miért hoztam fel a filmeket. Nyilván ebből indulok ki kizárólag, és erre alapozom a teljes életszemléletemet.. Előbb tanulj meg árnyalatokban gondolkozni és kifejezni magad, mielőtt elkezded elhinni magadról, hogy van véleményed. Egyébként nem vagyok az apád, ha ilyen kölköm lenne azt "nem én csináltam". Nyilván ebben sem érted az árnyalatot, és majd elkezdesz okoskodni, hogy dehátezlogikailag helytelen. Lehet, hogy időnként dadogok, de elég nagy pofonokat tudnék osztani szükség esetén (legalább 10 éves küzdősport múltam van), az i-i-i-lyen hohohohozzád hasonlók megérdemelnék, de nem teszem. Időnként viszont fárasztó értelmesebbnek lenni, és elviselni a hozzád hasonlókat. Hülyének lenni nem kerül ennyi energiába.
2017. aug. 3. 00:02
 9/10 anonim ***** válasza:

# 6


Ha itt lennél lecsapnálak a billentyűzettel...


A kérdésre válaszolva meg:

Azért néznek le, mert nem vagy olyan, mint ők. Ez van a szemüvegesekkel, az alacsonyakjal, azokkal akiknek túl nagy a fülük, akik sejpítenek stb. Nem felelnek meg a nagytöbbség elvárásainak, ezért nézik le őket.

2017. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha normális vagy és nem csinálsz belőle nagy ügyet, mások se fognak. Ettől függetlenül dolgozhatsz a beszédeden, te mit teszel napi szinten azért, hogy jobban menjen a kommunikáció?
2017. aug. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!