Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok kaucióval kapcsolatba...

Szilvia07 kérdése:

Tudnátok kaucióval kapcsolatban tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Kibéreltem Budapesten egy lakást, határozott idejű szerződéssel, egy évre, és egy hónapos felmondási idővel.

Az itteni albérletem árát az otthoni saját lakásom kiadásából fedeztem. Viszont az én lakásom bérlése bizonytalanná vált, így kénytelen vagyok felmondani a budapestit. Budapesten egy havi kauciót fizettem. A július hónap rendezve van és augusztus 5-én távoznék. A kérdésem az lenne, hogy köteles vagyok-e kifizetni az 5 napot és a maradék rezsit, ha egyszer úgysem kapom vissza a kauciót. Nem erre (is) szolgál a kaució? Vagy fizessem ki a fennmaradó 5 napot a maradék rezsivel és mondjak búcsút a kauciómnak? Milyen jogi vonzatai lehetnek? Tud valaki segíteni?



2017. aug. 1. 06:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Fizesd ki a maradék öt napot, a kauciót meg kérd vissza, az ugyanis visszajár, ha nincs elmaradásod a lakbérben, rezsiben és nem okoztál kárt az ingatlanban amíg benne laktál.
2017. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Rosszul tudod kedves válaszoló, mert a kaució akkor us elveszik ha a határozott ido lejárta elott felmondják a szerzodest. Ha normalis a főbérlő, beszéld meg vele, szerintem meg tudtok egyezni, most nyáron sok egyetemista keres alberletet. Biztos ki tudja adni utánad.
2017. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is a megbeszélés a legjárhatóbb út.
2017. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!