Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nem felejte...

Miért van az, hogy nem felejtem el a rosszakat amik történnek?

Figyelt kérdés

Annyira zavaró ,hogy az Nem tudom elfelejteni az összes rosszat. Köztük van olyan ami már több mint 5 éve történt. A legtöbb rossz az iskolában történt,

ráadásúl az osztálytársaim miatt.



2017. aug. 2. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert a rossz dolgok megjegyzése szükséges ahhoz, hogy tanuljunk belőlük és ne essünk ugyanabba a hibába megint. Ha mindig elfelejtjük a rosszat, akkor soha nem is tanulunk belőle. Ez érzelmileg kellemetlen, de a jövő szempontjából elengedhetetlen.
2017. aug. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát van egy rossz hírem: egyes rossz dolgokra halálod napjáig emlékezni fogsz. Én olyasmire is tisztán emlékszem, ami lassan 30 éve történt. Időnként visszajön, bevillannak a képek. Olyasmiről is, ami akkor apróságnak tűnt, mégis bevésődött. Az első leírta, miért van ez. Az agy amúgy is intenzívebben éli meg a rosszat, és könnyebben megőrzi a rossz emlékeket. Mivel időről-időre fel is idézed, mégannyira se felejted el. Sajnos ilyenek vagyunk.
2017. aug. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert nem szeded elég magas dózisban a leszaromtablettát. :)
2017. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!