Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » HA valakihez kb 2méterről...

HA valakihez kb 2méterről teljes erőmből hozzávágok egy üveg bontatlan német származású nutellát akkor milyen sérüléseket szenvedhet el? És ha ugyazezt egy cserepes kaktusszal teszem meg?

Figyelt kérdés
2017. aug. 2. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

SÓS

Nutellával ahol eltalálod, ott zúzódásokat, rosszabb helyen csontrepedést, törést is elszenvedhet (ujjaknál, orron, stb).

A cserepes kaktusznál ugyanez a helyzet, ha a cseréppel találod el. Bár ez függ a kaktusz méretétől is. Meg a kaktuszt nem tudod olyan erővel eldobni úgy, hogy mondjuk a kaktusz ne törjön el, szóval valószínűleg gyengébb lesz a dobás. Ha a kaktusz részével találod el, utána is érheti még a cserép, csak akkor a kaktusz tüskéi is belemennek a bőrébe, ami még kellemetlenebb.

Én mondjuk inkább forró vasalót választanék a kaktusz helyett, mert a kaktusz rád is veszélyes lehet. Bár a vasaló is...

2017. aug. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sósnak nem sós, de a többit az első leírta. Utána egy normálisabb embertől iszonyatos verésre számíthatsz
2017. aug. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:

Nos, ha a nutella és a kaktusz lövedék tömegre egyezik, akkor én inkább a kaktuszt kérném.


1. ha a kaktusszal talál el, oké, hogy a tüske szúr, de a kaktusz gyűrődési zónaként megelőzi a cserepet.


2. ha a cserép jön elöl, ilyen méretviszonynál várhatóan törékenyebb egy csurig töltött nutellás üvegnél, tehát megint van némi gyűrődő zóna.


3. a kaktusz+föld+cserép egység röptében jó eséllyel szétválik és eltérő pályákon röpül. Meglehet, hogy nem mindegyik részegység talál el illetve nem egyszerre.


4. valahogy egy összetört kaktusz-cserepet kevésbé tudnék sajnálni ,mint egy üvegnyi nutellát, meg hát a tört cserepes kaktusz még menthető, az összetört szilánkos nutella meg nem.

2017. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 Wadmalac, engedd meg, hogy néhány dologban megcáfoljalak. A kérdező azt írja, 2 méterről, teljes erőből.

1. Egy kaktusz mégis milyen gyűrődő zónát képezne? Illetve képez, de mit lassít a cserépen? Érezhetően semmit. Túl nagy az erő. Ideje se nagyon lesz szétválni a földnek, cserépnek és kaktusznak, bár ez valószínűleg bekövetkezne kis méretékben. Sokat nem számít. A Nutellás üveg felülete nagyobb, simább, kisebb sérülést okozna, ha mondjuk a hasadon, hátadon, talál el. Bár nem említette a kérdező, hogy mekkora a kaktusz és a cserép. De induljunk ki abból, hogy kb akkora, mint egy üveg Nutella.

2. Ha széttörik rajtad a cserép, az sem lesz kellemes.

3. Taglaltam az első pontban.

4. Ez közönséges bullshit.

2017. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

"#3 Wadmalac, engedd meg, hogy néhány dologban megcáfoljalak."

No problem, az a vita, ahol van érv meg ellenérv.


"1. Egy kaktusz mégis milyen gyűrődő zónát képezne? Illetve képez, de mit lassít a cserépen? Érezhetően semmit. Túl nagy az erő."

Amíg nem mértékegységesíted, addig amit írsz, semmivel nem kevésbé hasraütés, mint az én véleményem. Amúgy nem derült ki, milyen kaktusz, egy maroknyi gömbkaktuszt én nem hanyagolnék el. Megjegyzem, a bringás bukó gyűrődő és üütéselosztó anyaga 2-3 cm és mégis sokszor jelent különbséget a sértetlen fej a halálos koponyaalapi törés közt.

A gyűrődő zónát sose hanyagoljuk el. Akármilyen vékony, G-értékben nagyságrendnyi különbségeket jelenthet.


"Ideje se nagyon lesz szétválni a földnek, cserépnek és kaktusznak, bár ez valószínűleg bekövetkezne kis méretékben." Sokat nem számít."

Vagy igen, vagy nem, kisebb vagy nagyobb mértékben, egy biztos, a nutellás üveg tutira egyetlen szilárd tömeg lesz a becsapódásnál,ez meg valószínűleg szintén, de van esély, hogy nem.

"Sokat nem számít."

Ezt megint csak nem lehet előre kijelenteni. Lehet, hogy nem számít, de van esély, hogy igen és akkor enyhíti az ütést. A nutellánál meg fix, hogy nem történik ilyen enyhítő lehetőség.


"A Nutellás üveg felülete nagyobb, simább, kisebb sérülést okozna, ha mondjuk a hasadon, hátadon, talál el."

Töredelmesen bevallom, én CSAK és kizárólag fejre célzásban gondolkodtam, mint a legveszélyesebb lehetőségben. Mindenhol máshol az emberi test is elég jó gyűrődő zóna, valószínűleg a testen a találati ponttól függően eltérő lehet, hogy a nutella vagy a kaktusz a kevésbé fájdalmas-veszélyes.


"Bár nem említette a kérdező, hogy mekkora a kaktusz és a cserép. De induljunk ki abból, hogy kb akkora, mint egy üveg Nutella."

Igen, én abban gondolkodtam, hogy egyforma tömegű, méret egyezőség esetén a kaktusz-cserép kombó tutira sokkal könnyebb lenne és akkor borul az összevetés.


"2. Ha széttörik rajtad a cserép, az sem lesz kellemes."

Nem hát. Csak ha törik, akkor saját maga gyűrődő zónája lesz és az ütésenergia eloszlik. Ha közben szilánk beszúr, az kritikus pech.


Egyébként a teli befőttesüveg nutella szinte összenyomhatatlan tömegként vidselkedik becsapódáskor, nagyon rövid távon adja át az energiáját.

Ott, ahol nem kár a falért meg a konzervért, vágj hozzá izomból egy teli üveg lekvárt a vakolt falhoz mondjuk 2 méterről. Olyan a becsapódási energiája, hogy az üvegcserepek a vakolat alatt, a téglában állnak meg. Ha beton fal, a cserepek 4-5 mm-re hatolnak a betonba. Hihetetlennek hangzik, érdemes kipróbálni.

Amúgy szerintme egy üveg nutellával agyon lehet verni valakit anélkül, hogy eltörne az üveg. Sokkal veszélyesebb fegyver, mint egy satnya virágcserép.


"4. Ez közönséges bullshit."

Nem, ez nem bullshit. Ez a kérdés komolyságának megfelelő válasz. Elszomorít, ha komolyan vetted.

2017. aug. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

Az az igazság, hogy hiteles és biztos megoldás nincs, csupán tippelgethetünk.

Nem tudom, érdemes-e belemerülni abba, hogy a kérdésben tulajdonképpen nem a két tárgy sebzési összevetése szerepelt, hanem hogy ezek külön-külön milyen kárt okozhatnak.

Természetesen a sérülés formájában is van különbség, nem csak a mértékében.

Érdemes vajon belekezdeni?


Vagy elég, hogy rossz esetben mindkettővel lehet embert ölni?

2017. aug. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
Egyébként első kettő válasz még teljesen a kérdéshez passzolt, enyém volt az első összevető jellegű. Lehet, hogy kérdezőt nem is érdekli már az egész.
2017. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Volt értelme mindezt legépelni...?
2020. jún. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
Volt értelme ezt 3 év után megkérdezni?
2020. jún. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!