Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Így lehet fejleszteni az...

Így lehet fejleszteni az angol szókincsem? És ettől a kiejtésem is szebb lesz?

Figyelt kérdés

Az a helyzet van, hogy én nagyon menőnek tartom ha valaki perfekt tud beszélni egy idegen nyelvet. Én egész jónak tartom az angol tudásom, ám a kiejtéssel néha bajlódok. Most egy ideje hallgatok egy csomó angol szövegű zenét, és már nagyon idegesített, hogy nem tudom tisztán kimondani a szöveget, csak úgy "halandzsázok" és ha szerencsém van egy.két szót eltalálok ami ugyanúgy van a zenében. Most z az új heppem, hogy mivel a Google Play Music jó barátom, ezért miközben megy a zene olvasom a lyrics-et, és próbálom mondani a szöveget. Egy dal felét így már megtanultam, de az lenne a kérdésem, hogy ebből lesz valami hasznom, vagy csak arra jó, hogy örülök mert ki tudom mondani? :D Előre is köszi!

14/L



2017. aug. 6. 22:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Így visszaolvasva elég értelmetlen. Nézzétek el nekem a fogalmazást, meleg van.
2017. aug. 6. 22:56
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lesz hasznod, ki tudod mondani a dolgokat. :) A szövegértést is fejleszti, könnyebben ki fogod hallani a szavakat az élő szövegekből. Filmeket is nagyon hasznos nézni ugyanezek miatt.
2017. aug. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy jó angoltanár aranyat ér!!! Az volna a javaslatom, keress egyet, akivel tudtok ilyet is gyakorolni, és hamar piskóta lesz a kiejtésed, meglátod!!!
2017. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! <3
2017. aug. 7. 00:20
 5/11 anonim ***** válasza:
Pubertás után jóval nehezebb megtanulni (pontosabban átvenni) egy, az anyanyelvtől különböző nyelv kiejtését: nem lehetetlen, de az átlagember esetében mindig lehet hallani, hogy akcentusa van. Még azok esetében is, akik egyébként nagyon jól beszélik a nyelvet.
2017. aug. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom,én pont hogy pubertás után szereztem meg az angoltudásom bő 50%-át, és igen jól is ment.

Az akcentus meg nem fontos, Amerikában se beszéli senki a szótár szerinti fonetikával az angolt, ott is ugyanúgy van parasztos kiejtés, tájszólás meg hasonlók...például "tani baksz" (twenty bucks, húsz dolcsi)

2017. aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A pubertásnak ehhez nincs köze, a hallásnak van. Minél pontosabban hallod az apróságokat és minél gyakorlottabb vagy a gördülékeny beszédben, annál kisebb az akcentusod.

Én pubertás után még 2 nyelvet tanultam meg, akcentusom van, de nem is törekszem arra, hogy eltűnjön, mert a lényeg az, hogy tökéletesen megértetem magam bárhol.

2017. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én pont hogy pubertás után szereztem meg az angoltudásom bő 50%-át

----

Én meg a 100%-át. Kiejtésről volt szó.

2017. aug. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A pubertásnak ehhez nincs köze, a hallásnak van.

----

Amely "hallás" épp' annak a függvénye, hogy még pubertás előtt van-e a gyerek, vagy már utána.

2017. aug. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2017. aug. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!