Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Félek az új sulitól? 15/L

Félek az új sulitól? 15/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy elég sok változás történt most velem a nyáron. (Vidékről-Budára költözünk, Új suliba(gimibe) megyek..stb) Tudom rengeteg ilyen kérdés van már, de fogalmam sincs hogyan illeszkedjek majd be ebbe az egész új közegbe. Lesz a verébtábor, de oda nem tudok elmenni, mert nem leszek itt és a költözésben is segítek a szüleimnek.

Más lehetőségem meg már nem nagyon van, hogy iskola előtt találkozzak az osztálytársaimmal. Annyi mèg, hogy ez egy alapítványi iskola. Ezért a szokásosnál kevesebb gyerek jár ide, így ezt is nehezebb lesz megszoknom, mert általánosban a duplája volt az osztálynak a létszáma. Nagyon sokan mondták a régi sulimban,hogy alapítványi suliba csak sznob, idióta emberek mennek. Nem tudom, hogy ebből mennyi igaz, de remélem azért vannak ott rendes, normális arcok is.

Általánosban nehezebben nyíltam meg, ezért barátom sem volt sok, a szüleim ezért is szerették volna, ha egy "befogadóbb" környezetben járom ki a gimit. Ettől még persze ugyanúgy be vagyok parázva, mert fogalmam sincs mi lesz szeptember elsején. Keressek egy valakit és kezdjek el vele valamiről beszélni vagy mi? Bármilyen hasznos tanácsot elfogadok, vagy ha hasonló helyzetben vagy szívesen beszélgetek veled. :) 15/L



2017. aug. 24. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz gáz. Divat mostanság a facebook osztály csoport. Olyan nektek nincs? Ott pl könnyen összeismerkedhetsz a többi emberrel. Valamint biztos lesz ismerkedős osztályfőnöki óra. Nekünk régebben az egész első napot erre áldozták, hogy megismerjük egymást. Biztos találni fogsz valakit, nem létezik, hogy 20 emberből mind sznob legyen:D Kitartást hozzá, hamar túl fogsz rajta esni. Csak ez első pár szóváltás a nehéz, utána gördülékeny lesz.
2017. aug. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem erről a Szent Johanna gimi jutott eszembe, Reninek is így volt(szinte teljesen, pestre költözött, gimibe ment, kis létszámú iskolába, amit sznobnak tartottak)...Ha gondolod olvasd el, régebben szerettem, már nem köt le annyira, de így gimi előtt hátha segít...':DD


Egyébként én is most megyek szakgimibe (ugyan nem költöztem) és én is félek, hogy mi lesz. Kezdve azzal, hogy az évnyitón hova kell menni, hogy ismerem fel az osztályom, utálom az ünneplő ruhát és a szoknyát, kényelmetlen...

Új közegben eléggé visszahúzódó vagyok, és ezt tetézi, hogy fiú iskolába megyek (műszaki).


Szerintem sok mindent nem tudunk tenni, nemsokára úgyis kiderül, mi lesz...:)

15/L

2017. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vegzos leszek de nyugi nem kell raparaznod a suli kezdesre nem az elejen dol el minden :D sokan lesznek akik mar alapbol joban lesznek es akkor a jajjj ulj mellém lesz de ilyenkor se aggódj mert egy egesz eved van barátokat szerezni :) nem kell az elso nap.

En amugy az oszalyommal rosszban vagyok, de nem is akarok semmif tőlük, csapat barom :D azt sose felejtsd el attol mert meg rájuk vagy utalva es sokat kell veluk lenned nem kötelező oket kedvelned vagy joban lenni velük: )

Amugy meg Budapest nagy eleg nagy es sok a korodbeli , kimesz es ott a világ es baratkozhatszbaratkozhatsz, tudom mert en is Budapesti vagyok

18f

2017. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első: Nem tudok róla, hogy lenne csoport. Egyébként annyit tudok, hogy 14-en leszunk az osztályban, így még 20-an sem leszunk :)


Kettes: Igen, ismerem a könyvet, bár nem hiszem, hogy olyan iskola és osztály létezne, bár reménykedem azért:)



Utolsó: Igazad van, csak azért örülnék, ha jó kapcsolatom lenne az osztállyal, mert mégis csak 4 évig együtt leszünk. :)

2017. aug. 24. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Most pontosan leírtad, a gondolataimat :"D Egy cipőben járunk. Én is rettenetesen félek, hogy milyen lesz, de ne izgulj, csak légy önmagad első nap :D Ha tudod kik lesznek név szerint az osztálytársaid, akkor keresd meg őket facebookon, és aki szimpatikusnak tűnik azt jelöld be, vagy írj rá, kérdezd meg hogy van-e már padtársa, ha nincs kérdezd meg hogy ülhetsz-e mellette :D csak akad a 14-ből olyan akivel el tudsz beszélgetni. Mondjuk én inkább örülnék 14 embernek, mi 34-en leszünk :/ Szóval, ne izgulj, légy nyitott, ha nem vagy olyan fajta, akkor priviben elkezdhetünk beszélgetni, ha segíthetnék valahogy megnyílni vagy valami :""D 14/l Remélem segítettem valamit :)
2017. aug. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne félj, nem érdemes. Tapasztalatból mondom, ha visszahúzódóbb vagy, a barátaidat nem a suliban fogod megismerni.
2017. aug. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!