Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miből van több a világon...

Miből van több a világon papírlapból vagy fűszálból?

Figyelt kérdés
A papír lehet bármi (könyvlap, újság, füzet, szórólap...stb.)

#fű #kulcsszó #papír #winterishere
2017. aug. 25. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Én papírt mondanék mert a földön sok a gaz is és a sivatagba nincs fű
2017. aug. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:

Elsőre mondjuk el kellene gondolkodni, hogy mit jelent a fűszál. Mert a fű nem egy konkrét faj. Tehát tisztázni kellene azt is, hogy rendszertanilag milyen szintig nevezünk most itt fűnek egy adott fajt. Mert a pázsitfűfélék közé tartozhat akár a rizs, rozs, árpa, vagy a búza is. De nagyjából tudjuk, hogy mit érthetsz fű alatt, ne komplikáljuk túl.


Próbáljunk felülbecslésekbe bonyolódni.


I. Hány papírlap jut átlagosan egy főre?


Leemeltem találomra egy könyvet. 900 oldal az 5 cm vastag borítóval együtt. Az azt jelenti, hogy egy méter hosszú könyvsor kb. 18 000 oldal. A könyvespolcunkon és irattartónkon van 6 sor, soronként kb. 2 méter, az 12 méternyi könyv és irat, ami 216 000 papírlap. A dossziékban van üres hely is, ezért gondolom a papírlapok száma ennél kevesebb, de mivel máshol is tárolnak rólunk papírokat ilyen-olyan intézményekben, meg ott vannak a könyvtárak is, ezért számoljunk ezzel.


II. Hány fűszál jut egy főre?


Európa népessége kb. 700 millió fő. A területe 100 millió km², amiből csak erdőterületből 2 millió km² van. Az fejenként 0,002857 km², azaz 2857 m² erdő. Egy m² pázsiton különböző források 15 000-től 30 000 fűszállal számolnak. Egy erdőben természetesen nem ilyen sűrű a fű, számoljunk m²-enként 100 fűszállal (A mezők, erdőirtások miatt szerintem ennél nagyságrendileg magasabb ez az érték, de számoljunk ennyivel.). Az pusztán az erdőkben 285 700 fűszálat jelent fejenként. És akkor nem számoltunk a rengeteg parkkal, foci- és golfpályával, termőterülettel, amin szintén elég sok fű nő. Focipályából, parkból persze nincs túl sok, de ott jóval magasabb a fűszálak négyzetméterenkénti száma. A termőterület szerintem nagyobb súllyal esik latba, pl. Magyarország területének 72%-a termőterület, és csak 20%-a erdő.


Ebből Európára nézve látható, hogy a fűszálak száma jóval magasabb. (Én gyanítom, hogy egy nagyságrenddel.)


Persze Ázsiában vagy Afrikában jóval nagyobb a népsűrűség, de jóval kisebb is az egy főre jutó papírlapok száma is, és talán a fűszálak sűrűsége is magasabb mint Európában. Pusztán Európával számolva tehát szerintem erősen alulbecsültük a fűszál / papírlap arányt, ami viszont azt mutatja, hogy jóval több fűszál van, mint ahány papírlap.

2017. aug. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2*Sü ***** válasza:
* Apró korrekció: A könyvespolcunk jó saccolási alap, csak arról feledkeztem meg, hogy ez két emberre oszlik el, tehát ezt a 216 000 papírlap / főt igazából el kellene osztani kettővel.
2017. aug. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!