Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fotósként mindent be kell...

Fotósként mindent be kell vállalni?

Figyelt kérdés

Pár éve kezdtem a szakmát, szeretem csinálni, oda vagyok érte, de egyre több a szülői megkeresés, hogy készítsek a csemetéjükről( 9-14) fotókat.

Legtöbbször fürdőruhás, fehérneműs, vagy alap, modell képeket.

Persze, az ilyen képekért többet is elkérhetek.


Ez normálisnak számít?

Találkoztatok már ti is ilyennel?

Esetleg más fotósok?


Ha lehet, komolyabb válaszokat szeretnék kapni :)



2017. aug. 28. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem muszály, bevállalnod. De jól fizetnek, és te semmi "rosszat" nem teszel ezzel.


Szülőként viszont nem értem h mi a görcsért csináltat valaki fehérneműs/ bikinis képet a kiskamasz gyerekéről?!

De komolyan. Minek? Mi a szándékuk ezzekkwl a képekkel ?

2017. aug. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A elsődleges szándékuk ugyan az mint mindenkinek: később visszanézni, felnőttként megmutatni neki stb.


A másodlagos, hogy mutogassák egymásnak szülők, vagy akár modell suliknak itthon vagy külföldön.


Harmadlagos(ebből van kicsit több), hogy csak úgy maguknak, amolyan privát képekként és mert élvezi a gyerek is általában. Természetesen nem minden tini,kamasz, gyerek élvezi mindig, mindegyik fotózást.

2017. aug. 28. 11:06
 3/12 anonim ***** válasza:

Arra a jelenségre gondolsz, amikor az anyuka kitalálja, hogy a 11 éves gyereke modell lesz, hiszen ő a világon a legszebb? Nekem is volt ilyen "ügyfelem". Szegény kislányt sajnáltam, végig az anyuka pofázott, hogy milyen képeket csináljunk, amit a lány szeretett volna, az soha nem volt jó. Aztán egyszer elegem lett, megkértem az anyukát, hogy kicsit menjen ki. Akkor mondta el a kislány, hogy nem meri mondani anyukájának, hogy ő ezt nem szeretné, vagy legalábbis nem így, nem ilyen ruhában, stb. Teljesen megdöbbentem, és azt tanácsoltam neki, hogy ne hagyja magát, mondja el, hogy ő mit szeretne, mert teljesen be van stresszelve. Ez után beszéltem külön az anyukával, aki kérésemre megengedte, hogy kicsit úgy is csináljuk, ahogy a gyerek szeretné. Akkor kicsit feloldódott, de én őszintén szólva megcsömörlöttem ettől az egésztől. Nem csak miattuk, úgy általában az emberek miatt. Ha meghallom, hogy valaki családi fotózást szeretne, inkább el sem vállalom. Az a képmutatás, rágörcsölés, hogy mutassuk meg, hogy mi vagyunk a legszebbek és legboldogabbak, de előtte veszekednek egy órát... Megutálnám, ha nap mint nap ezt kellene csinálnom. Önálló portré jöhet, de család, gyerek kizárva nálam.

Nem tudom, mennyire volt hasznos, de érdekelne erről a te véleményed is.

2017. aug. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tökéletesen...TÖKÉLETESEN!!leírtad!

Szinte csak ismételni tudlak.

Úgy látszik ez tipikus(?).


Nem így akarom-de úgy lesz-ez nem jó póz-majd én eldöntöm mi a jó-elegem van- nekem is..és hasonló beszélgetések.

Én meg csak kapkodom a fejem, hogy most a"modellre" figyeljek, aki jött fotóztatni, vagy a szülőre.


+ kb már kezd idegesiteni, hogy bazári majmokat csinálnak belőlük.

Úgy sminkeltetnek egy 10-12-13 éveset, mintha lenne minimum 18.Plusz olyan szinte már...."szexi" fotokat kérnek, hogy én jövök zavarba.

Na, ezt szeretném megérteni, hogy erre mi szükség. Lehet majd ebből dobok is fel egy kérdést, hátha van itt ilyen szülő.


Egyre zavarosabb :):)

Ha majd megtehetem, én sem fogom vállalni, az az érzésem.Sajnos még most muszáj.

2017. aug. 28. 11:19
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem ez a fő munkám, azért válogathatok. De ez tényleg általános jelenség, és biztos vagyok benne, hogy csak rosszabb lesz. Most nő majd fel az a generáció, aki már tényleg belenőtt a közösségi médiába, és ott akar érvényesülni, mert a külvilág hagyományos ingereit sokkal kevésbé ismeri. Nem mondják már neki élő szóban, hogy szép vagy, hanem lájkokat kap a Facebookon. Igénye meg mindenkinek van erre. Csak nézd meg, mennyi ember van, aki nap mint nap tölti fel magáról az ugyanolyan szelfiket. Azért, mert szeretnék, ha odafigyelnének rájuk, de ezt a figyelmet a szociális médiában csak percekben lehet már mérni. Na és akkor képzeld el mi lesz, amikor ennek a generációnak elkezdenek majd gyerekeik születni...

Nem tartom magam konzervatívnak, hiszen én is ebben élek, de aggaszt, hogy mi lesz ebből.

2017. aug. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tizennyolc év alattiakról nem készítünk fehérneműs képeket. Én nagyon sok mindenre mondtam már nemet, de én klasszul megélek a fő profilomból (esküvőfotózás) emellett csak azt vállalom el amihez kedvem van, ami etikailag nem kifogásolható (9-14 éves gyerekekről fehérneműs képeket készíteni az) és megfizetik.
2017. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem a legjobb jövőkép...csak sajnos igazad van!


Ami még "megrémít" hogy nem a közvetlen környezetének a véleménye a fontos, hanem a teljesen ismeretleneké.

Ez van a családoknál, akik belenevelik a gyerekükbe.

Ez a fotózásokon tökéletesen kijön.

Ez van, ezt kell szeretni, a többi meg majd úgyis kiderül :)

2017. aug. 28. 11:44
 8/12 A kérdező kommentje:

Miért nem készí"tünk"?


Ne úgy képzeld ez az ilyesmit, hogy oda vontatják a kamaszt és muszáj "modellt" állnia..

sokszor van, hogy mind a kettő szeretné, (ebben nőtt fel, ettől lesz szép) és megfizetik.

De tény, hogy ha már nem lesz rá szükségem nem vállalom.

Csak kíváncsi voltam, hogy másnak is van e ilyen tapasztalata,de "szerencsére" nem vagyok egyedül :-)

2017. aug. 28. 11:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért mert nem etikus, de szerintem talán még csak nem is feltétlenül törvényes.
2017. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Saját magadnak kell eldöntened, hogy mi etikus és mi nem, illetve hogy neked mi fér bele. Tegyük fel, úgy gondolod, etikátlan 18 év alatti gyerekről fehérneműs, fürdőruhás képet készíteni, de közben meg ahova szánják (verseny, modelliskola, stb) ott meg ezt kérik. Te nemet mondasz, majd megcsinálja más. Tudok pár fotósról, aki kb csak azért csinálja, hogy fiatal lányok közelébe kerülhessen...
2017. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!