Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Termek osszehasonlitas miatt...

JaniB kérdése:

Termek osszehasonlitas miatt perelhetnek e?

Figyelt kérdés
Szeretnek egy osszehasonlitast vigezni tobb orszagbol valo azonos termekel. Ha egy ilye temaju filmet toltok a youtubera akkor azzal megsertek e valamilyen jogot? Esetleg ha eltakarom a markanevet es csak az orszagot tuntetem fol, akkor kivitelezheto e a dolog?

2017. aug. 28. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:
A másodikkal szerintem jobban jársz.
2017. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

Önmagában a véleményedet elmondhatod egy termékről. Tényeket is közölhetsz. De itt az egészből lehet, hogy lesz egy olyan produktum, ami fals következtetésekhez vezethet, ami viszont már lehet problémás.


Nem mindegy, hogy milyen módszert választasz az összehasonlítandó termékek kiválasztásánál. Az sem mindegy, hogy azokat hogyan vizsgálod. Az sem mindegy, hogy az esetleges eltéréseket minek láttatod. Nagyobb cégek az egyes országokban eltérő összetétellel gyártják ugyanazt a terméket, mert az összetételt az adott országban élő emberek ízléséhez igazítják, hogy több ember ízlésének feleljen meg. Ergo ha mondjuk a Coca Colában kevesebb cukor van, mint mondjuk az USA-ban, akkor az nem feltétlenül a kispórolást jelenti, hanem a magyar ízléshez való igazodást.


Tehát pusztán az összetevők elemzése önmagában nem biztos, hogy bármit is elmond. Az igazán jó összehasonlítási alap az lenne, ha mondjuk osztrák embereket kérnénk, hogy értékeljék 1-től 10-es skálán, hogy nekik mennyire tetszik az osztrák Milka, majd magyar embereket is erre kérnénk, hogy osztályozzák, mennyire ízlik nekik a magyar Milka. Csak az a baj, hogy ez sem objektív, mert lehet egy osztrák amúgy hajlamosabb kisebb, vagy nagyobb pontszámmal értékelni. Ezt korrigálandó meg olyan termékek értékelését kellene alapul venni, ami egyik országban sem kapható, de abból sokat, hogy az ízléskülönbség miatti eltérések el legyenek fedve.


Ha az én feladatom lenne annak a megállapítása, hogy a termékek között van-e különbség, és ez a különbség miből fakad, jó-e ez nekünk, vagy sem, hát én sokat vakargatnám a fejem, hogy lehet ezt úgy megfogni, hogy objektív és helyes eredményt kapjak. Ehhez képest nagyon könnyű hibás következtetésekre jutni, ami viszont már esetleg kimerítheti a hitelrontás esetét.

2017. aug. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!